MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Юліна мрія»: МІТ започаткував безплатну освітню програму в пам’ять про загиблу харківську волонтерку

22.03.2022   
ХПГ-інформ
Дівчина загинула під час обстрілу Харківської ОДА. У проекті, що носить ім’я харківської студентки, вчительки математики Юлії Здановської, можуть брати участь українські старшокласники. 

У проекті, що носить ім’я харківської студентки, вчительки математики Юлії Здановської, можуть брати участь українські старшокласники. 

Як повідомляє Суспільне із посиланням на сайт кафедри математики Массачусетського технологічного інституту, в американський освітній заклад організовує безплатну освітню програму з математики для старшокласників з України. 

«Юліна мрія – це безплатна програма для розвитку математики та досліджень, що призначена для обдарованих школярів (9-11 класи) з України. За цією програмою студенти збиратимуться онлайн раз на тиждень у невеликих групах, щоб вивчати поглиблені математичні теми, які виходять за межі шкільної програми, або працювати над математичними дослідницькими проєктами під керівництвом університетських наставників з-поміж аспірантів факультету математики Массачусетського технологічного інституту та спеціалістів з математики», – цитує Суспільне повідомлення на сайті МІТ.

Волонтерка «‎Станції Харків», призерка Європейської математичної олімпіади, викладачка інформатики і математики двадцятиоднорічна Юлія Здановська загинула 3 березня під час обстрілу Харківської облдержадміністрації.  

«Ти насправді розумієш, що таке війна, коли втрачаєш когось близького на ній,  – розповіла на своїй фейсбук-сторінці подруга і колега Юлії очільниця програми «Навчай для України» Оксана Матіяш.  – Останні 4 дні для команди й учасників «Навчай для України / Teach For Ukraine» були надзвичайно важкими. Минулого четверга ми втратили зв’язок з однією із наших учасниць. З усіх сил намагалися її знайти й до кінця вірили, що у Юлі просто немає зв’язку. Учора дізналися, що вона загинула від російського снаряда, коли волонтерила у своєму рідному Харкові. Юля вчилася на комп’ютерній математиці в КНУ Шевченка, а до того – в українському фізико-математичному ліцеї. У школі активно брала участь в олімпіадах з математики й інформатики, займаючи призові місця. Юля здала ЗНО з математики на 200 і була у складі команди від України, яка у 2017 році перемогла на Європейській математичній олімпіаді серед дівчат з 44 країн. Увага, обійшовши росіянок! Але найважливіше, що минулого року вона стала частинкою “Навчай для України”, бо завжди мріяла бути вчителькою, хоча могла працювати на будь-якого технічного гіганта. Останні пів року Юля викладала інформатику в одній із наших шкіл-партнерів у Дніпропетровській області. Вона хотіла, щоб діти кайфували від математики, а не боялися її».


Як повідомляє Управління верховного комісара ООН з прав людини, щонайменше 902 цивільних осіб загинули та 1459 зазнали поранень в Україні від початку російського вторгнення. В УВКПЛ зауважують, що фактичні цифри є значно вищими. «Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення були спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари», – йдеться в повідомленні на сайті ООН.

 Поділитися