MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 бійців Росгвардії з краснодарського ОМОНу відмовилися їхати в Україну

27.03.2022   
ХПГ-інформ
Відмову виконати наказ бійці Росгвардії пояснили його незаконністю. У жодного з них не було ні закордонного паспорта, ні наміру залишити територію Росії, тоді як їхні прямі службові обов'язки обмежувалися територією Російської Федерації.

25 лютого капітан поліції Фарід Читав, командир взводу оперативної роти ОМОН «Пластун» Росгвардії по Краснодарському краю, і 11 бійців із його роти відмовилися виконати наказ командира загону про перетин кордону РФ і подальше прямування на територію України.

Загін ОМОН із Краснодара з 6 лютого перебував у Республіці Крим, куди було направлено для проведення навчань «Заслон 2022».

Відмову виконати наказ бійці Росгвардії пояснили його незаконністю. У жодного з них не було ні закордонного паспорта, ні наміру залишити територію Росії, тоді як їхні прямі службові обов'язки обмежувалися територією Російської Федерації. Про відрядження на територію України для участі у спеціальній військовій операції, про завдання та умови цієї операції ніхто з них до відома не був поставлений і як наслідок, згоди на неї не давав.

Сам собою незаконний перетин державного кордону утворює склад злочину, передбаченого ст. 322 КК РФ, а нелегальний в'їзд на територію України у складі збройної групи, утворює низку складів злочинів Кримінального кодексу України.

Бійців Росгвардії повернули до Краснодара, провели щодо них службову перевірку та звільнили зі служби.

Росгвардійці вважають звільнення незаконним та подали до суду позов про відновлення на роботі.

(Наш інформ.)


Нагадаємо, для придушення опору в Херсоні, Генічеську, Бердянську та окремих районах Маріуполя РФ задіяла практично всі підрозділи росгвардії, що базувалися у тимчасово окупованих Криму, окремих районах Запорізької, Херсонської та Донецької областей.

 Поділитися