MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Російських та білоруських чиновників не бажають бачити на річниці визволення концтаборів Бухенвальд і Міттельбау-Дора

30.03.2022   
ХПГ-інформ
Бачити офіційних представників з боку РФ та Білорусі на пам'ятних заходах буде неприпустимим, заявив директор фонду «Меморіали Бухенвальда і Міттельбау-Дора» Єнс-Крістіан Ваґнер. Він нагадав про загибель від російського обстрілу колишнього в'язня концтаборів харків’янина Бориса Романченка.

Борис Романченко, фото: mdr.de

Фонд «Меморіали Бухенвальда і Міттельбау-Дора» відкликав запрошення російських та білоруських дипломатів на пам'ятні заходи до 77-ї річниці звільнення в'язнів концтаборів Бухенвальд та Дора-Міттельбау, повідомляє Суспільне із посиланням на директора фонду Єнса-Крістіана Ваґнера.

Бачити офіційних представників з боку РФ та Білорусі на пам'ятних заходах буде неприпустимим, заявив пан Ваґнер. Утім, він уточнив, що  білоруські та російські колишні в'язні концтаборів – бажані гості пам’ятних заходів. 

Директор фонду нагадав про загибель від російського обстрілу харків’янина Бориса Романченка, що змолоду пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен. Фонд «Меморіали Бухенвальда і Міттельбау-Дора» докладає зусиль, щоб допомогти колишнім в'язням концтаборів виїхати з окупованих РФ українських міст.


Нагадаємо, 18 березня у Харкові загинув колишній в’язень нацистських концтаборів Борис Романченко. було 96 років. Він пережив концтабори Бухенвальд, Пенемюнде, Дора та Берген Бельзен. Російський снаряд влучив у його квартиру на Північній Салтівці. 

Співробітники музею Аушвіц висловилися на підтримку України, яка бореться з російською навалою: «Цей акт варварства осудить історія, а злочинців, сподіваємося, ще й Міжнародний Кримінальний Суд... Неможливо мовчати, коли невинних людей знову вбивають через божевільну псевдоімперську мегаломанію. Ми висловлюємо солідарність із громадянами вільної та суверенної України та з усіма росіянами, у яких вистачає сміливості протистояти війні. Сьогодні вільний і демократичний світ має показати, що він вивчив уроки байдужості 1930-х років. Сьогодні очевидно, що будь-яка байдужість є ознакою співучасті».

 Поділитися