MENU

Окупанти катували цивільних у Тростянці – Прокуратура

01.04.2022
ХПГ-інформ

Тростянець, фото: фейсбук-сторінка 93-ої ОМБр Холодний Яр

У звільненому від російської армії Тростянці виявили тіла закатованих мирних жителів, повідомляють в Офісі Генпрокурора. Розпочато кримінальні провадження

«За даними слідства, військовослужбовці збройних сил РФ, у порушення вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення, під час окупації м. Тростянець викрадали та знущалися над мирними жителями. Після звільнення міста від російських військ 30 березня було виявлено два зв’язаних тіла з вогнепальними пораненнями», – йдеться в повідомленні. 

Тіла впізнали. Загиблі – мешканці Тростянця, що зникли кілька днів тому.  Їх розшукували рідні.

Правоохоронці проводять досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).

Тростянець було звільнено силами 93-ї ОМБр Холодний Яр, територіальної оборони та партизан. У ньому зруйновано до 90% інфраструктури, у місті немає води, опалення, електрики, зв’язку. Виїхало близько 10 тисяч мешканців. ПРиблизно така ж кількість залишилася в Тростянці.


Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися