MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Окупанти катували цивільних у Тростянці – Прокуратура

01.04.2022   
ХПГ-інформ
Загиблі – двоє мешканців Тростянця, що зникли за кілька днів до звільнення міста. Їх розшукували рідні.

Тростянець, фото: фейсбук-сторінка 93-ої ОМБр Холодний Яр

У звільненому від російської армії Тростянці виявили тіла закатованих мирних жителів, повідомляють в Офісі Генпрокурора. Розпочато кримінальні провадження

«За даними слідства, військовослужбовці збройних сил РФ, у порушення вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення, під час окупації м. Тростянець викрадали та знущалися над мирними жителями. Після звільнення міста від російських військ 30 березня було виявлено два зв’язаних тіла з вогнепальними пораненнями», – йдеться в повідомленні. 

Тіла впізнали. Загиблі – мешканці Тростянця, що зникли кілька днів тому.  Їх розшукували рідні.

Правоохоронці проводять досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).

Тростянець було звільнено силами 93-ї ОМБр Холодний Яр, територіальної оборони та партизан. У ньому зруйновано до 90% інфраструктури, у місті немає води, опалення, електрики, зв’язку. Виїхало близько 10 тисяч мешканців. ПРиблизно така ж кількість залишилася в Тростянці.


Нагадуємо, що Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою.

 Поділитися