MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В окупованому Ізюмі почалася примусова мобілізація

18.04.2022   

Центр Ізюма, 17 квітня 2022 року, фото: Обрії Ізюмщини

«Через брак людських ресурсів загарбники намагаються долучити до війни місцевих жителів тимчасово захоплених територій. Так, у місті Ізюм розпочато примусову мобілізацію чоловіків», – повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.

Ізюм перебуває під російською окупацією від початку квітня. Про ситуацію в місті розповідає у Facebook місцеве видання «Обрії Ізюмщини»: «Відтепер прохід через блокпост чоловікам дозволяється тільки при наявності військового квитка.Телефони ретельно перевіряються на вхідні та вихідні дзвінки і смс повідомлення. Якщо у вас сучасний смартфон можете його позбутися ,мотивація у орків проста – щоб не фотографували воєнні об'єкти. Обшуки в оселях ізюмчан продовжуються ,шукають колишніх ветеранів АТО, і громадських  активістів. Чоловіків почали агітувати вступати до лав "народної міліції", а працівникам  комунальних підприємств (Водоканал, Благоустрій) пропонують виходити на роботу для відновлення та ремонту водомережі і вивозу побутових  відходів». 

Журналісти повідомляють, що 16 квітня окупанти організували  примусову депортацію мешканців міста: «Автобуси з людьми перетнули кордон в пункті пропуску Чугунівка і далі направилися в невідомому напрямку». 

Минулого тижня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини звернулася до Червоного Хреста із закликом вжити всіх можливих заходів для відкриття безпечного гуманітарного коридору для евакуації цивільного населення з міста Ізюма. «Місто Ізюм Харківської області на межі виживання. За підрахунками міської влади, зараз в Ізюмі перебуває близько 15 тисяч цивільних осіб», – заявила вона.

Згідно статті 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни окупаційна держава не має права примушувати осіб, що перебувають під захистом, служити в її збройних чи допоміжних силах.

 Поділитися