MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Україна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»

21.04.2022   
ХПГ-інформ

Азовсталь, фото: Маріупольська міськрада

У підземеллях комбінату зараз перебувають близько 1000 цивільних та 500 поранених військових, заявила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

«Їх усіх треба витягнути з Азовсталі сьогодні! Закликаю світових лідерів і міжнародну спільноту сфокусувати зараз свої зусилля саме на Азовсталі. Зараз це ключова точка та ключовий момент для гуманітарних зусиль», – наголосила вона.

Сьогодні, 21 квітня, стало відомо, що путін наказав російському міністрові оборони не брати штурмом, а повністю заблокувати металургійний комбінат «Азовсталь» – «щоб муха не пролетіла».

При цьому невідомо, чи збираються росіяни припинити скидати на підприємство бомби.

Про велику кількість мирних жителів у підземеллях «Азовсталі» заявляє і начальник патрульної поліції Маріуполя Михайло Вершинін. Він зазначив, що на території заводу «Азовсталь» знаходиться велика кількість цивільних: діти, жінки, люди похилого віку, в тому числі й немовля. Увечері 18 квітня було опубліковане відео з підземних укриттів металургійного комбінату. На ньому жінки і діти розповідають про складне життя під землею. 

Мешканці підземелля під Азовсталлю

Вчора командир 36-ї окремої бригади морської піхоти ВМС ЗСУ Сергій Волинський закликав іноземні держави терміново провести «екстракцію» військових та цивільних з «Азовсталі»: «Ми звертаємося до світових лідерів допомогти нам. Ми звертаємось із проханням застосувати до нас процедуру "extraction" та вивести нас на територію третьої держави. Маріупольський гарнізон військових – з нами більше 500 поранених бійців та сотні цивільних осіб, серед яких є жінки та діти. Ми просимо надати нам безпеку на території третьої держави. Дякую».

Сьогодні триватиме евакуація з Маріуполя жінок, дітей та людей похилого віку – незважаючи на складну безпекову ситуацію. 

Нагадаємо, вчора з Маріуполя до Запоріжжя планувалося евакуювати «зеленим коридором» приблизно шість тисяч осіб на 90 великих автобусах.  Мер Маріуполя Вадим Бойченко заявляв, що всбого на евакуацію чекають 100 тисяч маріупольців. 

Увечорі 20 квітня стало відомо, що гуманітарний коридор не спрацював як слід. 

 «Через відсутність контролю над власними військовими на місцях окупанти не змогли забезпечити належне припинення вогню,   –  пояснила ситуацію Ірина Верещук. – Також через властиву неорганізованість та нехлюйство окупанти не змогли забезпечити вчасний підвіз людей до точки, де чекали десятки наших автобусів і швидких».

Усього вчора гуманітарним коридором з міста вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. 

 Поділитися