MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У рф горять військкомати

22.04.2022   
Вночі проти 18 квітня невідомі закидали коктейлями Молотова військкомат у селищі Зубова Поляна у Мордовії. Пожежа зайнялася у кімнатах, де зберігалися особисті справи призовників та стояли комп'ютери. Призов у кількох районах довелося призупинити. 

Фото: SasaStock, Shutterstock

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну стало відомо про принаймні п’ять подібних пожеж. Люди підпалюють російські воєнкомати, щоб зірвати призов до армії, повідомляє незалежне російське видання Важные истории.

Ще наприкінці лютого в Луховицях Московської області невідомий підпалив місцевий військкомат. Свій вчинок він пояснив тим, що, протестуючи проти війни в Україні, прагнув знищити архів з особистими справами призовників і таким чином завадити мобілізації.  

2 березня чоловік намагався спалити військкомат у Воронежі. Він кинув банку з легкозаймистою сумішшю у двері пункту прийому на військову службу за контрактом.  

У Свердловській області 11 березня кілька коктейлів Молотова полетіли в будинок військового комісаріата у місті Березовське. Чоловік, що зробив це, зараз перебуває в СІЗО. Його обвинувачують у замаху на вбивство.  

19 березня хтось кинув займисту суміщ у вікно військкомату міста Шуя Іванівської області.  Зараз він також у СІЗО.

Вночі проти 18 квітня невідомі закидали коктейлями Молотова військкомат у селищі Зубова Поляна у Мордовії. Пожежа зайнялася у кімнатах, де зберігалися особисті справи призовників та стояли комп'ютери. Призов у кількох районах довелося призупинити. 


Як ми раніше повідомляли, за інформацією Conflict Intelligence Team,  до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле бою.

Про те, що російські військові масово відмовляються їхати в Україну, заявляв Голова правозахисної групи «Агора» Павло Чиков.  По правову допомогу до організації вже звернулися військовослужбовці та росгвардійці із 17 російських міст. 

На початку квітня стало відомо, що близько 60 псковських десантників відмовилися від участі у бойових діях на території України. Деяким військовослужбовцям погрожують кримінальним переслідуванням.

Наприкінці березня  бійці краснодарського ОМОНу відмовилися виконати наказ командира загону про перетин кордону РФ і подальше прямування на територію України.

 Поділитися