MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Conflict Intelligence Team: до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле бою

14.04.2022   
ХПГ-інформ
Такі цифри навів засновник Conflict Intelligence Team Руслан Левієв в ефірі «Настоящего времени».

Фото: УНІАН

Він зазначив, що відмови від подальшої служби стають у рф системним явищем. Вони є практично у кожному з'єднанні, яке повернули з України. За оцінками СІТ, від 20 до 40% контрактників, яких вивели з території України та готують знову перебросити на поле бою, відмовляються виконувати наказ. 

На разі жодного з «відмовників» не притягнули до кримінальної відповідальності, зазначив Руслан Левієв.

Раніше про те, що російські військові масово відмовляються їхати в Україну, заявляв Голова правозахисної групи «Агора» Павло Чиков.  По правову допомогу до організації вже звернулися військовослужбовці та росгвардійці із 17 російських міст. 

Як ми повідомляли, близько 60 псковських десантників відмовилися від участі у бойових діях на території України. Деяким військовослужбовцям погрожують кримінальним переслідуванням.

Наприкінці березня  бійці краснодарського ОМОНу відмовилися виконати наказ командира загону про перетин кордону РФ і подальше прямування на територію України.


Після звільнення Київської області світ дізнався про численні воєнні злочини, скоєні російськими військовими під час окупації, серед них — убивства, згвалтування, катування мирних мешканців.

За інформацією української розвідки, командування російської армії поспішає без ротації перекинути частини, які були задіяні у цих злочинах, на найбільш складні ділянки фронту — щоб позбутися злочинців та ймовірних свідків. Йдеться, зокрема, про 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії рф.

 Поділитися