MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кілька десятків псковських десантників відмовилися їхати в Україну

07.04.2022   
ХПГ-інформ
Вони тут уже були і більше не хочуть.

Фото: УНІАН

Як повідомляє Радіо Свобода і посиланням на телеграм-канал «Псковская губерния», близько 60 псковських десантників відмовилися від участі у бойових діях на території України. Деяким військовослужбовцям погрожують кримінальним переслідуванням.

Повідомляється, що мова йде про десантників, о вже воювали в Україні від самого початку російського вторгнення 24 лютого. Потім їх вивели до Білорусі, а згодом повернули на місце постійної дислокації до Пскова — для перегрупування. 

Але на місці десятки військових стали відмовлятися від повернення до України. 

ЗМІ вже повідомляли про кілька випадків, коли російські військовослужбовці не хочуть брати участь у війні в Україні. Зокрема ми писали про бійців краснодарського ОМОНу, що відмовилися виконати наказ командира загону про перетин кордону РФ і подальше прямування на територію України.

Відмову виконати наказ бійці Росгвардії пояснили його незаконністю. У жодного з них не було ні закордонного паспорта, ні наміру залишити територію Росії, тоді як їхні прямі службові обов'язки обмежувалися територією Російської Федерації. Про відрядження на територію України для участі у спеціальній військовій операції, про завдання та умови цієї операції ніхто з них до відома не був поставлений і як наслідок, згоди на неї не давав.

Крім того, є інформація про схожу ситуацію серед омоновців із Хакасії.


За підрахунками Організації Об’єднаних Націй, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну загинуло 1 563 мирних мешканців України. «Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари», – заявляють в ООН. Проте реальні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, а подекуди неможливо дістатися. Це стосується Маріуполя, Волновахи, Ізюма, Попасної, Бородянки. 

Після звільнення Київської області світ дізнався про численні воєнні злочини, скоєні російськими військовими під час окупації, серед них — убивства, згвалтування, катування мирних мешканців.

За інформацією української розвідки, командування російської армії поспішає без ротації перекинути частини, які були задіяні у цих злочинах, на найбільш складні ділянки фронту — щоб позбутися злочинців та ймовірних свідків. Йдеться, зокрема, про 64-ту мотострілецьку бригаду 35-тої загальновійськової армії рф.

 Поділитися