MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мангуш: під Маріуполем знайдено братську могилу на тисячі осіб  

22.04.2022   
ХПГ-інформ
Журналісти отримали супутникові знімки, які показують вірогідне місце масового поховання. Воно розташоване менше ніж у 20 кілометрах від Маріуполя. Це траншея довжиною більше ніж 300 метрів. (Для порівняння: у Бучі масове поховання було 14 метрів довжиною і містило 70 тіл загиблих).

Напередодні радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко повідомив про те, що поблизу Маріуполя,у смт Мангуш, окупанти облаштували декілька братськіх могил розміром до 30 метрів кожна. Тіла загиблих звозять туди вантажівками і скидають просто насипом. Андрющенко навів точні координати поховання – 47,05642° С, 37,30717° В.

«Цікава деталь, всі тіла поміщено в пластикові пакети, тобто це знов підтверджує нашу поперденю інформацію про накопичування тіл загиблих в іншому місці в районі пром зони в Маріуполі, – зазначив він. – Це прямий доказ військових злочинів і намагання їх приховати».

Цю інформацію підтвердили і журналісти «Схем». Вони отримали супутникові знімки, які показують вірогідне місце масового поховання. Воно розташоване менше ніж у 20 кілометрах від Маріуполя. Це траншея довжиною більше ніж 300 метрів.

«Згідно з супутниковими знімками, викопана траншея тут з’явилась орієнтовно в кінці березня. На знімку від 23 березня її ще не було,  – розповідають журналісти.   –  На наступному знімку цієї місцевості від 29 березня вже видно вириту траншею довжиною більше 300 метрів і, ймовірно, техніку, якою її робили. На більш свіжому супутниковому знімку за 9 квітня можна помітити, що траншея вже частково прикопана землею і розширена».

Кількість похованих там людей наразі невідома. Для порівняння «Схеми»наводять приклад Бучі. Там у братській могилі довжиною 14 метрів було виявлено тіла 70 осіб. Тому можна уявити, скільки окупанти скинуть у могилу довжиною 300 метрів. 

«Я так розумію, що вони масово саме туди звозять. Вже тепло – і ви розумієте, що з трупами… Почати вони повинні були з кінця березня, – розповів журналістам Андрющенко. – Скільки і як їх порахувати – ми не знаємо. Там тисячі мають бути… Але нарешті ми з’ясували, куди вивозять хоча б частину загиблих з Маріуполя».

У Маріупольській міськраді вважають, що в селищі Мангуш може бути захоронено від 3 до 9 тисяч маріупольців. 

«В Маріуполі скоєно найбільший воєнний злочин 21 століття. Це новий Бабин Яр. Тоді Гітлер вбивав євреїв, ромів та слов’ян. А зараз Путін знищує українців. Він вже вбив десятки тисяч цивільних в Маріуполі. І це вимагає потужної реакції всього цивілізованного світу. Будь що потрібно зупинити геноцид», – заявив мер міста Вадим Бойченко.

 Поділитися