MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Знайдено вже третє місце масового поховання під Маріуполем

25.04.2022   
ХПГ-інформ
У селищі Старий Крим завдяки супутнику було виявлено траншеї довжиною понад 200 метрів. Минулого тижня такі могили було зафіксовано поблизу селищ Мангуш та  Виноградне. 

У селищі Старий Крим завдяки супутнику було виявлено траншеї довжиною понад 200 метрів. Минулого тижня подібне було зафіксоване поблизу селищ Мангуш та  Виноградне. 

«Перші викопані траншеї на території Старокримського кладовища з’явилися 24 березня – вже після того, як селище було окуповане російськими військовими. На супутниковому знімку Planet можна побачити, що вони 60-70 метрів завдовжки,   – розповідають журналісти «Схем» (Радіо Свобода).  – На супутниковому знімку від 7 квітня, за два тижні, помітні зміни: місце поховання збільшилося. Частина з траншей – закопана. На супутниковому знімку за 24 квітня зафіксовані нові траншеї. Протяжність місця масового поховання збільшилася до понад 200 метрів».

«Нам відомо про ці братські могили, бо ці фашисти – в мене немає інших слів – залучають для поховання місцеве населення, за їжу. Вони нам і повідомили, що треба «трудогодини» напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду… Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити», – заявив мер Вадим Бойченко.

Іншу братську могилу було виявлено у селищі Виноградне, на схід від Маріуполя. Там розмір поховання становить 45 на 25 метрів. Тут може лежати близько тисячі тіл.

«Таких поховань ми будемо бачити все більше. На жаль. Їх територія буде розширюватися. Тому що рахунок вбитих йде на десятки тисяч. Це найбільший геноцид в Європі від часів Голокосту. Ще не менше 15 тисяч маріупольців похилого віку та з хронічними захворюваннями можуть померти. Адже в заблокованому місті катастрофічна нестача питної води, продовольства та ліків», – зазначив Вадим Бойченко.

Як ми раніше повідомляли, журналісти «Схем» отримали супутникові знімки, які показують вірогідне місце масового поховання. Воно розташоване менше ніж у 20 кілометрах від Маріуполя, у селищі Мангуш. Це траншея довжиною більше ніж 300 метрів.

Кількість похованих там людей наразі невідома. Для порівняння «Схеми»наводять приклад Бучі. Там у братській могилі довжиною 14 метрів було виявлено тіла 70 осіб. Тому можна уявити, скільки окупанти скинуть у могилу довжиною 300 метрів. 

«Я так розумію, що вони масово саме туди звозять. Вже тепло – і ви розумієте, що з трупами… Почати вони повинні були з кінця березня, – розповів журналістам радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. – Скільки і як їх порахувати – ми не знаємо. Там тисячі мають бути… Але нарешті ми з’ясували, куди вивозять хоча б частину загиблих з Маріуполя».

У Маріупольській міськраді вважають, що в селищі Мангуш може бути захоронено від 3 до 9 тисяч маріупольців.

 Поділитися