Меню
• Події   • Російсько-українська війна
ХПГ-інформ, 26 квітня 2022

«Азовсталь» продовжують обстрілювати

Над заводом, який став прихистком сотням цивільних і пораненим військовим, піднімається чорний дим.

Азовсталь, 26 квітня, фото: Маріупольська міськрада

Як повідомляє Маріупольська міська рада, попри обіцянки росіян про затишшя, завод «Азовсталь», у підвалах ховаються від обстрілів цивільні, продовжують накривати ворожим вогнем – лише за минулу добу ворог наніс по об’єкту 35 авіаударів. Загорівся один із цехів. Над заводом піднімається чорний дим.

Військовослужбовці полку «Азов» звільняють цивільних з-під завалів та надають їм першу медичну допомогу. У міськраді чекають на будь-яку можливість евакуації маріупольців з «Азовсталі».

«Ситуація там критична та надскладна. У людей закінчуються їжа та вода. Це справжня гуманітарна катастрофа. Сьогодні Президент України та вся переговорна група відпрацьовують будь-яку можливість, щоб врятувати головне - життя. Життя, як й наших хоробрих героїв, які захищають два місяці поспіль Маріуполь, та й тих, хто 24 лютого прийшов ховатися у бомбосховища комбінату "Азовсталь" від ворожої авіації»,   –  заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

«Чорний дим на Азовсталью – безумовний наслідок нанесення бомбового удару. Враховуючи, що завод було законсервовано відповідно до технологічних норм, це може бути наслідком застосування надпотужних анти бункерних бомб. Варто памятати – що будь-яке металургійне виробництво є об’єктом підвищеної небезпеки і навіть при умови консервації може створювати над небезпеку для всіх, хто зараз находиться всередині. При будь-якому кольори диму», – вважає  радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у підземеллях комбінату зараз перебувають близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. 

Мешканці підземелля під Азовсталлю

Командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко неодноразово звертався до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців: «Ніхто не вірить окупантам, тому я закликаю політиків всього цивілізованого світу організуйте зелений коридор, надайте гарантії безпеки, щоб негайно провести евакуацію цивільних, поранених та тіл вбитих воїнів, які мають бути поховані з почестями».

18 квітня командир 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волина звернувся до Папи Франциска: «Після бомбардування драмтеатру вже ні в кого не лишилося віри російським окупантам. Донесіть світу правду, евакуюйте людей та врятуйте їхні життя від рук сатани, який хоче спалити все живе».

поширити інформацію

Подібні статті

• Події   • Російсько-українська війна

Україна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»

У підземеллях комбінату зараз перебувають близько 1000 цивільних та 500 поранених військових.

• Події   • Російсько-українська війна

«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбами

У підвалах заводу переховуються близько тисячі цивільних.

• Події   • Російсько-українська війна

У Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська рада

У міськраді повідомляють, що мають свідчення очевидців щодо залучення до зачистки місцевих колаборантів та терористів «днр», які збирають та спалюють тіла замордованих та вбитих в результаті російського вторгнення жителів Маріуполя. 

• Події   • Російсько-українська війна

Маріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязі

Кажуть, усі вони були «переодягненими українськими військовими». СБУ тим часом повідомляє про те, що росіяни готують у місті масштабну провокацію, щоб звинуватити у вбивстві цивільних українську армію.



Про ХПГ
Хто миКонтактиРічні звітиПолітики ХПГ
Теми
КонституціяПолітикаВпровадження норм європейського праваПраво на життяКатування та жорстоке поводженняПраво на свободу та особисту недоторканністьПраво на справедливий судПраво на приватністьСвобода совісті та віросповіданняСвобода вираження поглядівДоступ до інформаціїСвобода пересуванняЗахист від дискримінаціїСоціально-економічні праваАрміяКримінально-виконавча системаПраво на охорону здоров’яПраво на освітуЕкологічні праваПрава дітейПрава жінокПрава шукачів притулкуГромадянське суспільство
Спецпроєкти
Психологічна допомогаРосійсько-українська війнаГолоси війниДокументування воєнних злочинів в УкраїніПравова допомогаОнлайн-бібліотекаДисидентський рух в Україні. Віртуальний музейІсторії свавільно засудженихГромадянська освітаДовідник юристаПроти катуваньПраво на приватністьГаряча лінія з пошуку зниклих безвісти