MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Азовсталь» продовжують обстрілювати

26.04.2022   
ХПГ-інформ
Над заводом, який став прихистком сотням цивільних і пораненим військовим, піднімається чорний дим.

Азовсталь, 26 квітня, фото: Маріупольська міськрада

Як повідомляє Маріупольська міська рада, попри обіцянки росіян про затишшя, завод «Азовсталь», у підвалах ховаються від обстрілів цивільні, продовжують накривати ворожим вогнем – лише за минулу добу ворог наніс по об’єкту 35 авіаударів. Загорівся один із цехів. Над заводом піднімається чорний дим.

Військовослужбовці полку «Азов» звільняють цивільних з-під завалів та надають їм першу медичну допомогу. У міськраді чекають на будь-яку можливість евакуації маріупольців з «Азовсталі».

«Ситуація там критична та надскладна. У людей закінчуються їжа та вода. Це справжня гуманітарна катастрофа. Сьогодні Президент України та вся переговорна група відпрацьовують будь-яку можливість, щоб врятувати головне - життя. Життя, як й наших хоробрих героїв, які захищають два місяці поспіль Маріуполь, та й тих, хто 24 лютого прийшов ховатися у бомбосховища комбінату "Азовсталь" від ворожої авіації»,   –  заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

«Чорний дим на Азовсталью – безумовний наслідок нанесення бомбового удару. Враховуючи, що завод було законсервовано відповідно до технологічних норм, це може бути наслідком застосування надпотужних анти бункерних бомб. Варто памятати – що будь-яке металургійне виробництво є об’єктом підвищеної небезпеки і навіть при умови консервації може створювати над небезпеку для всіх, хто зараз находиться всередині. При будь-якому кольори диму», – вважає  радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко.

За інформацією Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, у підземеллях комбінату зараз перебувають близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. 

Мешканці підземелля під Азовсталлю

Командир полку "Азов" підполковник Денис Прокопенко неодноразово звертався до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців: «Ніхто не вірить окупантам, тому я закликаю політиків всього цивілізованого світу організуйте зелений коридор, надайте гарантії безпеки, щоб негайно провести евакуацію цивільних, поранених та тіл вбитих воїнів, які мають бути поховані з почестями».

18 квітня командир 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волина звернувся до Папи Франциска: «Після бомбардування драмтеатру вже ні в кого не лишилося віри російським окупантам. Донесіть світу правду, евакуюйте людей та врятуйте їхні життя від рук сатани, який хоче спалити все живе».

 Поділитися