MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Експрезидента Бразилії Лулу да Сілву засудили несправедливо, — Комітет ООН з прав людини

29.04.2022   
Денис Волоха

© OpenClipart-Vectors/Pixabay

Комітет ООН дійшов висновку, що експрезидент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва був несправедливо засудженим за нібито корупційні злочини, унаслідок чого провів 580 днів за ґратами та не зміг взяти участь у виборах.

Колишній президент Бразилії Лула да Сілва звернувся до Комітету ООН з прав людини стосовно переслідування його за нібито скоєні корупційні злочини.

У 2014-му році в Бразилії почалося розслідування, яке згодом виявило корупційні зв’язки між державною нафтовою компанією Petrobrás, кількома будівельними компаніями та деякими бразильськими політиками.

За корупційним звинуваченням у липні 2017-го року да Сілва був засуджений до дев’яти років тюрми, які згодом збільшили до 12-ти. Це унеможливило його участь у чергових президентських виборах.

Федеральний верховний суд Бразилії у 2021-м році зняв усі обвинувачення через відсутність у суду, що розглядав справу, належної юрисдикції, а також упередженість судді Серджіо Моро та прокурорів у справі.

Як заявив Комітет ООН, під час слідства було порушено право на приватність та презумпцію невинуватості Лули де Сілва, зокрема через оприлюднення прослуховувань його родини ще до пред’явлення обвинувачень.

«Хоча держави зобов’язані розслідувати та переслідувати корупційні дії, та інформувати населення, особливо коли йдеться про колишнього главу держави, такі дії мають здійснюватися справедливо та із дотриманням гарантій належного процесу», — сказав член Комітету ООН з прав людини Аріф Булкан.

Комітет також визнав переслідування де Сілви, унаслідок якого він не зміг балотуватися, порушенням його політичних прав, та закликав бразильський уряд, у випадку майбутніх процесів проти експрезидента, дотримуватися всіх гарантій, щоб запобігти подібним до виявлених порушенням.

 Поділитися