MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Де мама Аліси?З «Азовсталі» евакуювали жінок і дітей. Що буде з українськими військовими?Сотня врятованих з «Азовсталі» маріупольців вже у Запоріжжі. Окупанти штурмують заводМаріуполь: Із бомбосховищ «Азовсталі» сьогодні врятували 100 осіб«Азовсталь» продовжують обстрілюватиУкраїна вимагає від рф створення термінового гуманітарного коридору з «Азовсталі»«Так виглядає пекло на землі» – російські окупанти обстрілюють «Азовсталь» надважкими бомбамиУ Маріуполі працюють російські мобільні крематорії – міська радаМаріуполь: окупанти визнали вбивство майже сотні людей у цивільному одязіОксана Стоміна: Це — середньовічна жорстокість, помножена на сучасні можливості й нездорові, хворобливо-маніякальні амбіціїМаріуполь: про захисників, мирних мешканців та окупантів П’ять тисяч маріупольців загинули за 27 днів осади – Офіс президентаУ Маріупольському драматичному театрі загинуло щонайменше 300 осіб – міськрадаРосіяни розпочали в Маріуполі примусову депортаціюУ Маріуполі російські окупанти скинули авіабомбу на Драматичний театр«В нас на вулицях лежать трупи, які починають розносити собаки…»Війна в Україні. Геноцид Харкова.Маріупольців, що не пройшли «фільтрацію», окупанти тримають у колонії №52 або в «Ізоляції» Жителів Маріуполя майже місяць тримають у ‘фільтраційному’ таборі в селі Козацьке, — дівчина одного з утримуваних

Окупанти забороняють пересуватися Маріуполем без кількох довідок 

10.05.2022   
Маріупольці мають проходити так звану «фільтрацію», щоб мати дозвіл пересуватися містом. Задля «вільного» пересування тимчасового окупованою територією Донецької області їм необхідні довідка про «фільтрацію», перепустка для пересування вулицями міста та перепустка на пересування за межі Маріуполя.

Фото: t.me/andriyshTime

Маріупольці мають проходити так звану «фільтрацію», щоб мати дозвіл пересуватися містом. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова. Інформацію підтверджують і в Маріупольській міській раді. 

Радник мера Маріуполя опублікував фото довідки про дактилоскопію. «Питали, як виглядає довіка про фільтрацію від окупантів. Ось він шматок паперу, що може врятувати життя або дати шанс на евакуацію», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Раніше про те, що окупаційна влада примушує маріупольців проходити «фільтрацію», заявляла уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова: «Спочатку треба пройти «перевірку» в одному з райвідділків «мвс» в Мангуші, Новоазовську, Нікольському або в пунктах пропуску Мангуш та Безіменне.  Після неї маріупольцям з довідкою треба звернутись до так званої «комендатури» Маріуполя і отримати перепустку на пересування в межах Донецької області. Три документи, які мають отримати маріупольці задля «вільного» пересування тимчасового окупованою територією Донецької області: довідка про «фільтрацію», перепустка для пересування вулицями міста та перепустка на пересування за межі Маріуполя».

Це є обмеженням свободи пересування громадян і порушує Міжнародний пакт про громадянські та політичні права 1966 року, стаття 12 якого гарантує кожному право на вільне пересування, заявила Денісова. Крім того, рф порушує статті 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статті 9 і 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статтю 5 Європейської конвенції з прав людини, які гарантують право на свободу та особисту недоторканність. «Фільтраційні заходи» є воєнним злочином та злочином проти людяності.

 Поділитися