MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Фраза «Христос за мир» дискредитує російську армію – дайджест російських протестівВнутрішня боротьба зі «ZЛОм»: дайджест російських протестівУ рф горять військкоматиConflict Intelligence Team: до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле боюКілька десятків псковських десантників відмовилися їхати в Україну12 бійців Росгвардії з краснодарського ОМОНу відмовилися їхати в УкраїнуГУМАНІТАРНИЙ МАНІФЕСТ російських правозахисниківУ Москві оштрафували активістку за плакат ‘Фашизм не пройде’, бо він ‘дискредитує російську армію’«Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»РФ: Адвокатку Марію Ейсмонт затримали за одиночний пікетРФ: Держдума ухвалила закон про ув’язнення на 15 років за правду про війну в УкраїніРФ: У багатьох містах – антивоєнні протестиРФ: Правозахисники вимагають вивозу тіл загиблих військовослужбовців з УкраїниВІЙНА «Вимкни ТБ – увімкни МОЗОК» – дайджест російських протестів«Воюйте з бідністю, а не з Україною!» – дайджест російських протестів«Нам не відмитися від крові» – дайджест російських протестів Від репостів до палаючих військкоматів – дайджест російських протестів«Наш день незалежності стане днем ​​незалежності від імперських амбіцій» – дайджест російських протестів«Ой у лузі червона калина» лунала в центрі Москви – дайджест російських протестів

«Цинк наш» – дайджест російських протестів

10.05.2022    доступно: in English
Наші інформ.
9 травня активісти принесли на марші «Безсмертного полку» фотографії ветеранів з антивоєнними написами «діди казали: “аби тільки не було війни”», «він воював не за це», «він не хотів повторити», «він воював заради миру», а також портрети вбитих жителів України, серед них – загиблого в березні харків'янина, Бориса Романченка, колишнього в’язня чотирьох фашистських концтаборів.

Фото: інстаграм PHILIPPENZO

У Росії тривають антивоєнні протести, а на тих, хто виступає проти війни, чиниться тиск. 

«Мир! Труд! Май!» 

  • Відомий першотравневий  лозунг цього року став приводом для затримань. Так, в Санкт-Петербурзі через плакат затримали Олександра Чирикова. На нього склали протокол про порушення самоізоляції.
  • В Іжевську та Москві пікетчиків з аналогічними плакатами відпустили без протоколів.
  • Петербурзька активістка Олена Осипова 1 травня вийшла з плакатом із написами «міжнародна солідарність», «ні війні» та «ХХI століття – загибель людства внаслідок війни». Було також затримано журналістів Олену Лук’янову та Олександру Душутіну.
  • 1 травня активістка Ганна Анісімова, одягнувши на шею мотузку, прикувала себе до огорожі в Петербурзі перед телевізором із зображенням В.Соловйова и написом «Ztv». 

«Вони воювали не за це»

  • 9 травня у багатьох містах Росії пройшла акція «Вони воювали не за це», участники якої принесли на марші «Безсмертного полка» фотографії ветеранів Другої світової війни з антивоєнними написами «діди казали: “аби тільки не було війни”», «він воював не за це», «він не хотів повторити», «він воював заради миру» і інш., а також портрети загиблих в цьому році жителів України, в т.ч. загиблого в березні харків'янина, Бориса Романченка, колишнього в’язня чотирьох фашистських концтаборів. Багатьох затримано
  • Також за мотивами акції з’являються графіті та листівки
    Фото: Весна
  • У Санкт-Петербурзі під час маршу «Безсмертному полк» затримали депутата МО №15 Сергія Самусєва. Депутат ішов із плакатом, на якому було фото в’язня нацистських концтаборів, загиблого у результаті обстрілу в Україні.
  • У Нижньому Новгороді навпроти головного управління МВС вивісили полотно з написом «Нет войне».
  • У Волгограді у ніч проти 9 травня з’явилося графіті «Цинк наш» із зображенням трун.
  • У підмосковному Корольові під час ходи «Безсмертного полку» затримали Катерину Вороніну, на портреті родича якої було написано «Він воював заради миру» 
  • У будинку Міноборони у Москві пройшов одиночний пікет. Чоловік стояв із плакатом «Вони боролися за мир. Ні війні»».
  • В Єкатеринбурзі затримали людей, які збиралися запустити білі кораблики по річці Ісеть. Кораблики вилучили.
  • Поширюється інформація про злом по всій Росії тв-приставок МТС, Кіон та Вінк (Ростелком). Описи телепередач тепер супроводжуються текстом про війну.
  • Співробітники видання «Лента.ру» без узгодження з керівництвом виклали більше десяти статей із різкою критикою Путіна та війни в Україні. Ось деякі заголовки: «Зеленський виявився крутішим за Путіна», «Путін перетворився в жалюгідного диктатора та параноїка», «Росія кидає трупи своїх солдат» і інш.

«Війна = zло»

Тривають інші акції: 

  • У Петербурзі поліція затримала учасника антивоєнного пікету Тимура Ісмонова. Він пікетував навпроти входу на Меморіальний цвинтар на проспекті Нескорених із плакатом «Війна = zло». 
  • У московському районі Ізмайлово відбулася акція «Три білборди». Активісти вивісили три червоні антивоєнні плакати, головний з яких говорить: «Пан президент, ви потонете в крові!». 
    Фото: Доха
  • Художниця Аліса Горшеніна провела перформанс у костюмі ангела зі словами «мир» різними мовами народів Росії. 
    Фото: Аліса Горшеніна
  • У Москві поліцейські затримали Івана Рубненкова з антивоєнним плакатом у вигляді біло-блакитно-білого прапора. На білих смугах плаката було написано «Ні фашизму» та «Ні війні». На Рубненкова склали протокол за статтею дискредитації російських військових.
  • У Новосибірську активісти розклеюють плакати з малюнками двох палаючих танків зі свастикою і напівсвастикою (Z) і написом «перемогли той фашизм, переможемо і цей». У Петербурзі з'явилося графіті з написом «не боюсь Zла», що відсилає до псалма зі Старого Завіту. 
    Фото: телеграм-канал Видимый протест
  • Марія Ревзіна вийшла в одиночний пікет із плакатом: «Моя мама сказала, що мене не можуть затримати за ці слова, бо Росія – вільна країна, а Путін – найдостойніший президент. Ні війні!». За словами її чоловіка, Сашка Філіпенка, вона довго намагалася довести мамі, що в Росії справжня правова катастрофа і навіть не можна публічно виступити за мир. В результаті вона прилетіла з Лондона та вийшла з плакатом на Невський проспект. На неї складено протокол за «дискредитацію збройних сил». 
  • Естрадний співак Сергій Лазарєв відмовився від виступу в Липецьку на патріотичному концерті "Zа Росію". Раніше він виступив із різкою критикою війни в Україні. 
  • У Пермі затримали пікетувальника з плакатом «нам пропагандою мізки не промити, там теж люди такі самі, як ми». l

Репресії не припиняються 

  • У Свердловській області Режевський міський суд призначив матері-одиначці Олені Смишляєвій шість штрафів за статтею про дискредитацію російських збройних сил на загальну суму 180 тисяч рублів. Причиною стали антивоєнні пости у фейсбуці, в яких були слова «бомбили Харків», «доблестная армия мне ж.у подотрет», «окупанти», «війська вчиняють злочини», «називайте російських солдатів орками», «не йдіть на війну».
  • У Петербурзі та Ленінградській області п'ять учасників групи «Мирний опір» пройшли у кримінальній справі про «фейки» про російську армію. Приводом для порушення справи стала публікація у ВКонтакте на сторінці «Демократичний Петербург - Мирний опір». 
  • На матір чотирьох дітей із селища Нове село в Новгородській області Ірину Нельсон порушили кримінальну справу за статтею про заклики до тероризму через коментарі «ВКонтакте» про війну в Україні. За цією статтею їй загрожує до семи років позбавлення волі.
  • Пенсіонерку з Бурятії після прохання зняти Z з автобуса заарештовано на 5 діб
  • Басманний суд Москви заочно заарештував журналіста Олександра Невзорова у справі про «фейки» про російську армію. Він публікував інформацію про обстріл пологового будинку у Маріуполі. 
  • Силовики встановили стеження за політиком Ельвірою Віхарєвою через подання повідомлення про проведення мітингу «За мир» 9 травня у Москві. Про це вона повідомила у своєму телеграм-каналі. За словами Віхарєвої, під дверима її квартири чергують озброєні поліцейські. «Вони стукають, дзвонять і дуже хочуть поспілкуватися з чарівною Ельвірою. Тобто мною», – заявила політик.
  • На станціях московського метрополітену за допомогою системи розпізнавання осіб було затримано щонайменше десять осіб, які раніше були помічені на антивоєнних акціях.
  • Активіста з Москви Ігоря Фатєєва затримали, коли він робив антивоєнне графіті. За словами поліцейських, його госпіталізували до психіатричної лікарні. 
  • З 7 травня тривають обшуки та допити активістів та колишніх працівників молодіжного руху «Весна». Їх звинувачують у «посяганні на особистість та права громадян». Представники «Весни» пов'язують обшуки з антивоєнною кампанією організації загалом та акцією «Вони воювали не за це», присвяченій 9 травня. Порушено щонайменше 2 кримінальні справи. 
  • Петербуржець Сергій Малиновський спроєктував під час святкового салюту напис «нет.войне.рф» на будинку на Двірцевій набережній. Своєю акцією він хотів притягнути увагу до свого сайту, на якому розмістив заклик до співгромадян приєднатися до альтернативного салюту, запланованого 14 травня. На його думку, нинішній режим присвоїв собі святкування 9 травня, підмінив день  пам'яті і скорботи поклонінням війні і руйнуванням.

Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо, Холод, телеграм-каналу Видимый протест та інших джерел. Переклав українською Гнат Давидов.

 Поділитися