MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Внутрішня боротьба зі «ZЛОм»: дайджест російських протестівУ рф горять військкоматиConflict Intelligence Team: до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле боюКілька десятків псковських десантників відмовилися їхати в Україну12 бійців Росгвардії з краснодарського ОМОНу відмовилися їхати в УкраїнуГУМАНІТАРНИЙ МАНІФЕСТ російських правозахисниківУ Москві оштрафували активістку за плакат ‘Фашизм не пройде’, бо він ‘дискредитує російську армію’«Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»РФ: Адвокатку Марію Ейсмонт затримали за одиночний пікетРФ: Держдума ухвалила закон про ув’язнення на 15 років за правду про війну в УкраїніРФ: У багатьох містах – антивоєнні протестиРФ: Правозахисники вимагають вивозу тіл загиблих військовослужбовців з УкраїниВІЙНА«Цинк наш» – дайджест російських протестів «Вимкни ТБ – увімкни МОЗОК» – дайджест російських протестів«Воюйте з бідністю, а не з Україною!» – дайджест російських протестів«Нам не відмитися від крові» – дайджест російських протестів Від репостів до палаючих військкоматів – дайджест російських протестів«Наш день незалежності стане днем ​​незалежності від імперських амбіцій» – дайджест російських протестів«Ой у лузі червона калина» лунала в центрі Москви – дайджест російських протестів

Фраза «Христос за мир» дискредитує російську армію – дайджест російських протестів

03.05.2022    доступно: in English
Наші інформ.
29 квітня на червоній площі затримали співробітників Меморіалу Олега Орлова і Ірину Галкову. На тлі розтяжки до дня перемоги вони стояли з плакатами «СССР 1945 ― страна, победившая фашизм. Россия 2022 ― страна победившего фашизма» і «Хватит убивать людей! Мир Украине».

Пікет співробітників Меморіалу Олега Орлова і Ірини Галкової, 29 квітня

В останній тиждень квітня противників війни продовжили затримувати, штрафувати, заводити на них кримінальні справи, чинити інші форми тиску і блокувати їхні інтернет-ресурси.

В одиночні пікети проти бойових дій виходять люди в Москві, Санкт-Петербурзі, Казані, Краснодарі, Ярославлі, Уфі, Якутску та інших містах.

29 квітня на червоній площі затримали співробітників Меморіалу Олега Орлова і Ірину Галкову. На тлі розтяжки до дня перемоги вони стояли з плакатами «СССР 1945 ― страна, победившая фашизм. Россия 2022 ― страна победившего фашизма» і «Хватит убивать людей! Мир Украине». Їх звинувачують одразу за двома статтями: порушення порядку проведення пікету і «дискредитація збройних сил».

В числі «плакатів, що дискредитують армію» був «Христос за мир» і плакат проти війни с цитатою Володимира Путіна «Війна принесла стільки горя, що забути це неможливо, немає прощення тим, хто знову замишляє агресивні плани.

•  У Москві біля храму Христа Спасителя затримали неповнолітнього пікетчика, який стояв із плакатом «уй войне» поряд із великодньою декорацією у вигляді букв «ХВ»

• В Єкатеринбурзі поліція затримала чоловіка з плакатом, на якому було питання: «Быть против войны и высказывать свое мнение = совершать административное правонарушение?».

• У Пермі затримали пікетчика з плакатом «Нам пропагандой мозги не промыть, там тоже люди такие же, как мы».

Люди продовжують висловлювати свою антивоєнну позицію й іншими способами:

• Студенти Уральського федерального університету масово залишили лекцію про шкоду України і НАТО

• Рязанського водія затримали через напис на автомобілі з двома словами проти війни.

• У Краснодарі школярі заступилися за звільнену через антивоєнну позицію вчительку, повісивши в школі плакати на її підтримку.

• У Рязані, Москві, Єкатеринбурзі людей затримували за поширення антивоєнних листівок. В Нижньому Новгороді – через антивоєнне графіті.

• В Москві і Санкт-Петербурзі зафіксовані затримання за пов'язані зелені стрічки.

Деякі незгодні з війною в Україні висловлюють протест через боротьбу з воєнною символікою в своїх містах:

• В Улан-Уде 46-річний місцевий мешканець пошкодив банер із прапором Росії та літерою Z. 

• Розголосу набули дві адміністративні справи: в одному випадку мати зірвала букву “Z”, наклеєну в дитячому садку, куди ходить її дитина, у другому пасажирка автобуса зажадала від водія зняти “Z” з вікон машини.

• Ленінський районний суд Чебоксар призначив штраф  44-річному місцевому жителю за статтею про дискредитацію збройних сил РФ. Протокол на чоловіка склали через «демонстративний» стусан по світловій інсталяції у вигляді літери Z – цю конструкцію нещодавно встановили в центрі міста.

• Ухтинський міський суд (республіка Комі) 22 квітня оштрафував місцевого мешканця Дмитра Полякова. Його звинувачують за статтею про дискредитацію російської армії через те, що він нібито облив червоною фарбою банер із літерою Z.

• У Єкатеринбурзі поліція опитала двох студенток через збір підписів проти банера з літерою Z на фасаді університету. Збирати підписи вони розпочали 19 квітня. Лист підписали вже 570 осіб, серед них 300 студентів.

• У Кірові з театру зняли банер із літерою Z після скарги місцевого жителя.

Багато громадян, які виступили проти війни з Україною, зазнали переслідувань як з боку закону, так і з боку провладних активістів:

 • На журналістку Олену Шукаєву, члена Меморіалу в Єкатеринбурзі, складено 5 протоколів про дискредитацію російської армії. Приводом стали пости Шукаєвої у соціальних мережах, зокрема її висловлювання: «Удивительное дело, российской статистике смертности от ковида граждане не верили, а в войну без потерь почему-то верят».

• У Москві на два місяці заарештовано муніципального депутата Красносільського району Олексія Горінова за “фейки про збройні сили”. Глава Красносільського муніципалітету Олена Котеночкіна у розшуку у цій же справі.

• У Санкт-Петербурзі відправили на два місяці в СІЗО журналістку RusNews Марію Пономаренко через пост про знищений театр у Маріуполі. Справа заведена за статтею про "фейки про армію".

• Студент Волгоградського держуніверситету вимушено відрахувався після антивоєнного пікету 27 лютого та затримання на ньому.

• У Джанкої (Крим) вчителька географії Сусанна Безазієва була змушена звільнитися за власним бажанням через тиск після розмови зі школярами про війну.

• 11-річного школяра з Волгоградської області поставили на профоблік через пости у соцмережах, що «дискредитують» армію.

• Невідомі в Москві прикріпили образливі плакати у під'їзді, де зареєстровано одного з авторів акції «Буча-Москва» Олександра Греду. Плакати у під'їзді з'явилися приблизно за півгодини до повернення Греди додому після адміністративного арешту.

Проти війни висловилися і медійні особистості.

Декілька володарів «Хришталевої сови» залишили клуб «Что? Где? Когда» на знак протесту проти війни в Україні. «Створювати розважальний контент для вбивць, їхньої родини і просто згодних із необхідністю вбивства? Дякую, ні» - заявила Дар'я Соловей.  

Гурт БИ-2 відмовився виступати на тлі баннеру «Za президента» в Омську; концерт біло скасовано. 

Співак Сергій Лазарев навідріз відмовився виступати на патріотичному концерті «Za Россию» в Липецьку. Перед цим співак виступав із різкою критикою війни в Україні.

Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо, Холод, телеграм-каналу Видимый протест, censor.net, euroradio.fm

Переклав українською Гнат Давидов.

 Поділитися