MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Жителів Маріуполя майже місяць тримають у ‘фільтраційному’ таборі в селі Козацьке, — дівчина одного з утримуваних

12.05.2022   
Денис Волоха
Чоловіків продовжують тримати у поганих умовах, незважаючи на проходження ними ‘фільтрації’ ще в середині квітня.

Чоловіків продовжують тримати у поганих умовах, незважаючи на проходження нияи ‘фільтрації’ ще в середині квітня.

Як розказала ХПГ дівчина одного з чоловіків, що утримуються у «фільтраційному» таборі росіян, у середині квітня їх примусово вивезли з Маріуполя для проходження так званої «фільтрації».

Ця процедура полягає у виявленні у чоловіків можливої причетності до українського війська або правоохоронних органів. «Їх повністю сканують, роблять фото, знімають відбитки пальців, сильний допит, перевірка телефонів», — розповідає Ольга.

Незважаючи на те, що хлопець Ольги пройшов процедуру «фільтрації» 16-го квітня, бойовики «ДНР» продовжують утримувати його в приміщенні школи в селищі Козацьке Новоазовського району Донецької області, не віддаючи документів.

За словами Ольги, всі інші чоловіки в таборах у Безіменному та Козацькому також пройшли фільтрацію, проте досі утримуються в поганих умовах. У Козацькому один із заручників помер за відсутності медичної допомоги.

«Через те, що військові практично щодня перебувають у нетверезому стані, ставлення [до заручників] змінюється в гірший бік. Часто, якщо хтось із тих чоловіків проходить повз військових, вони вигукують: ‘Гей ти, б****, сюди підійшов!’, і просять показати плече. Чоловіки говорять: ‘Ми мирні і пройшли фільтрацію’, а вони у відповідь: ‘Нам п****, показуй’. І їм щоразу доводиться показувати, щоб зберегти життя і здоров’я», — говорить Ольга. Вона також додає, що «ДНРівці» можуть посадити цивільних до викопаної ями на невизначений час, якщо їм щось не сподобається. Двоє чоловіків намагалися втекти, але їх зловили, сильно побили і відвезли до СІЗО в Донецьку.

За словами Ольги, із селища Мирне в Маріуполі до Козацького вивезли 188 людей, ще 600 — до Безіменного. Серед утримуваних у таборах є хворі на туберкульоз.

Раніше британське видання «inews» (попередня назва — The Independent) опублікувало супутникові знімки табору у Безіменному.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко оприлюднив відео, зазначивши, що вони зняті у таборах у Козацькому та Безіменному. Як говорить Андрющенко, на 350 людей у Безіменному є лише один рукомийник, людям доводиться спати на підлозі. За його інформацією, людей, що не пройшли «фільтрацію», відправляють до колонії №55 та до «Ізоляції»

 Поділитися