MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Вимкни ТБ – увімкни МОЗОК» – дайджест російських протестів«Цинк наш» – дайджест російських протестівФраза «Христос за мир» дискредитує російську армію – дайджест російських протестівВнутрішня боротьба зі «ZЛОм»: дайджест російських протестівУ рф горять військкоматиConflict Intelligence Team: до 40% російських контрактників відмовляються повертатися на поле боюКілька десятків псковських десантників відмовилися їхати в Україну12 бійців Росгвардії з краснодарського ОМОНу відмовилися їхати в УкраїнуГУМАНІТАРНИЙ МАНІФЕСТ російських правозахисниківУ Москві оштрафували активістку за плакат ‘Фашизм не пройде’, бо він ‘дискредитує російську армію’«Навіжений Путін штовхає світ до ядерної війни!»РФ: Адвокатку Марію Ейсмонт затримали за одиночний пікетРФ: Держдума ухвалила закон про ув’язнення на 15 років за правду про війну в УкраїніРФ: У багатьох містах – антивоєнні протестиРФ: Правозахисники вимагають вивозу тіл загиблих військовослужбовців з УкраїниВІЙНА«Нам не відмитися від крові» – дайджест російських протестів Від репостів до палаючих військкоматів – дайджест російських протестів«Наш день незалежності стане днем ​​незалежності від імперських амбіцій» – дайджест російських протестів«Ой у лузі червона калина» лунала в центрі Москви – дайджест російських протестів

«Воюйте з бідністю, а не з Україною!» – дайджест російських протестів

25.05.2022    доступно: in English
Наші інформ.
Школярка в Дагестані закінчила свою промову на останньому дзвонику словами: «Ні війні! Свободу Україні! Путін – чорт». Дівчину змусили вибачатися за слова.

Фото: телеграм-канал «Феминистское Антивоенное Сопротивление»

У Росії тривають антивоєнні акції:

  • Юрій Шевчук під час концерту гурту ДДТ в Уфі зі сцени заявив: «Батьківщина, друзі, це не дупа президента, яку треба весь час мусолити, цілувати. Батьківщина – це бабуся жебрака на вокзалі, яка продає картоплю. Ось це батьківщина». Зал відреагував оплесками. На Шевчука складено протокол про «дискредитацію армії».
  • Підприємець Володимир Фофанов зіграв на тюменській набережній гімн України на піаніно. Суд заарештував його на 14 діб.        
  • У Нижньому Новгороді на подвір'ї будинку з'явився напис «Це свято зі сльозами на очах. Буча. Ірпінь. Маріуполь».  
    Фото: телеграм-канал руху «Весна»
                                           
  • Петербурзька активістка Поліна Зайцева провела акцію: одягнена у слов'янську сукню, вона фарбувала білі квіти червоною фарбою. Суд оштрафував її на 2 МРОТ. 
    Фото: телеграм-канал «Феминистское Антивоенное Сопротивление»
  • У Петербурзі з'явилося графіті з Віктором Цоєм та його цитатою «Війна без особливих причин».                                                               
  • Активісти таємно розклеюють та розкладають у магазинах стікери з посиланнями на сайти з інформацією про способи ухилення від призову на військову службу та методи громадянського протесту.                                       
  • Помічено стікери з цитатою О. Солженіцина «Смілива на арешти держава була сором'язлива до визнання. І людське серце, що ніколи не бажає примиритися з незворотнім, почало вигадувати небилиці».           
  • У Петербурзі на концерті гурту «Кіс-кіс» зал людей скандував «Х*й війні».  
  • Школярка в Дагестані закінчила свою промову на останньому дзвонику словами: «Ні війні! Свободу Україні! Путін – чорт». Дівчину змусили вибачатися за слова. 
  • В Ульяновську в парку, де відзначалося національне чуваське свято, з'явився стенд «Світ без війни».                                                                   
  • У Мурманську помічені стікери «Ні війні - ні Путіну», «Життя - найвища цінність», «Воюйте з бідністю, а не з Україною».                                    
  • У Петербурзі розклеюють стікери: «Ленінград не Zігує», «Скільки військових [строкової служби] загинуло на крейсері "Москва"?», «Наш уряд каже правду? Чому тоді заблоковано усі незалежні ЗМІ?» 
    Фото: телеграм-канал Видимый протест
                                                                 
  • Стікери в Єсентуках: «Скільки ще потрібно смертей, щоб ти зрозумів, що Vійна Zло?», «ГероїZм - це розстрілювати мирних жителів, перш зв'язавши їм руки», «Ну як, повторили?».                                                                             
  • Антивоєнні листівки в Краснодарі: «Вас у школі вчили, що війна – це погано. Ви все забули», «Війна – не люб'язність, а найгидкіша справа у житті. (с) Л.Н. Толстой», «Війна – це спецоперація; свобода – це державна зрада; незнання - патріотизм», «Якби мій прадід дізнався, що Росія розв'яже війну проти України і вулицями клеїтимуть нові свастики, то він би [краще] застрелився». 
    Фото: телеграм-канал Видимый протест
              
  • Написи на стінах у Балашисі: «Співайте гучніше за бомби», «Прокинься країна, ти вся в крові».                                                                    
  • У Москві на Донському цвинтарі на меморіалі солдатам Другої світової війни з'явився напис «Могила солдата – головний проповідник миру».
  • Інші плакати та написи: «Твоя хата не з краю, твоя хата – на черзі», «Мені соромно за вас, онуки! Ми воювали за мир, а ви обрали війну», «Радянський народ святкував настання миру», «Ми не маємо права вдавати, що ми оглухли та осліпли», «***. Праця. Травень», «У мене тітка у Києві, я боюся за неї», «Солдати ґвалтують дівчат та жінок. Зупиніть війну!», «Чим знищення Маріуполя допомогло дітям Донбасу?», «Так, Америка теж розв'язувала війни. Ми хочемо рівнятися на гірших?», «Російські бомби знищують мирні міста», «Парад на крові», «Стаття 353 * КК РФ. До відповідальності Путіна за нашими законами» (* - «Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни”), «Війну нічим не можна виправдати». 
    Фото: телеграм-канал «Феминистское Антивоенное Сопротивление»

На антивоєнних активістів продовжують чинити тиск правоохоронні органи. Здебільшого штрафи, але іноді обов’язкові роботи чи арешти за антивоєнні акції, графіті чи коментарі у соцмережах призначали більш ніж у 30 містах. Штрафи варіюються від 10 до 50 тисяч рублів, відомо про призначення 20 годин обов'язкових робіт та про арешти до 8 діб. 

Кримінальну справу порушили проти аналітика Conflict Intelligence Team Руслана Лєвієва і журналіста Майка Накі. Справу порушено за статтею про «фейки» про російську армію «з місцевим створенням доказів обвинувачення». Вони публікують аналітику з воєнних дії в Україні.

Роскомнадзор на вимогу Генпрокуратури заблокував ще 34 ресурси. Переважно йдеться про освітлення подій/висловлювань думок про ситуацію в Україні.

  • У Москві поліція зірвала концерт антифашистських панк-гуртів Criminal State та The Dead President. За повідомленням близьких до силовиків анонімних телеграм-каналів, це сталося через антивоєнну позицію музикантів. «Перед концертом влетіло 50 ментів у масках, вхід зачинили, випускають поодинці, фотографують паспорти. Деяких відвідувачів обшукують», – розповів очевидець.
  • Викладача приватної підмосковної школи «Президент» звільнили через порівняння Путіна з Гітлером на уроці. 
  •  Викладача курсу критичного мислення в РАНХіГС Дениса Грекова попросили написати заяву про звільнення за власним бажанням після публікації посту у Фейсбуці про «обнулення» міфу про Велику Перемогу. 
  • У Звенигороді третьокласник написав у чаті «Слава Україні». Батько іншого школяра написав донос.  
  • У Нижньому Тагілі суд оштрафував художницю на 2.5 мінімальні заробітні плати за дискредитацію армії. Вона стояла на вулиці з білою трояндою, на якій була стрічка з ледь помітним написом «Ми проти війни» чуваською та татарською мовами. 

У Воронежі, Суражі, Кірові, Читі, Майкопі, Пскові, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону та Мурманську суди припиняли або повертали до поліції адміністративні справи, пов'язані з антивоєнними висловлюваннями або протестами. 

По всій Росії продовжуються підпали та обстріл військкоматів. Усього вже 15 випадків.

  • 13 травня – підпал військкомату в Гуковому Ростовській області.
  • 14 травня – спроба підпалу в Пронську Рязанської област.і
  • 15 травня – підпал у Волгограді.
  • 18 травня – підпал у підмосковному Щолково.
  • 20 травня - обстріл військкомату у Залізногірську-Ілімському Іркутській області.
  • 21 травня - підпал у селищі Ігра Іркутської області.

    Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфоХолод, телеграм-каналу Видимый протест та інших джерел.

 Поділитися