MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Понад півтисячі українських дітей-сиріт готують до спрощеного набуття російського громадянства під Ростовом — радник мера МаріуполяРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейОкупанти похвалилися, що викрали з Маріуполя понад 1300 українських дітей. А потім видалили інформаціюПонад дві сотні дітей з Харківської області росіяни вивезли до ГеленджикаВ Україну повернули 37 дітей, яких окупанти вивезли з Харківської області Українські діти в Росії: порушення Женевської конвенції і злочин геноцидуВсесвітній день дитини як іспит на дорослістьУ темряві війни: в Україні зростає рівень домашнього насильства ВР підтримала у першому читанні законопроєкт, що дозволяє розлучатися під час вагітності та першого року життя дитини‘Її треба накачати’: правоохоронці провели обшуки у молодиків, які знімали непритомних дівчат на камеру і робили з цього контент для соцмереж

З Донецької області до рф вивезли понад сто українських дітей і вже «влаштували» їх у прийомні російські сім’ї

19.07.2022   
ХПГ-інформ

Фото: Zhuravlev Andrey, Shutterstock

108 дітей, позбавлених батьківського піклування, вивезли росіяни з окупованої Донеччини. Про це із посиланням на російського дитячого омбудсмана Марію Львову-Бєлову повідомляє центр ZMINA. 

Українські діти набули російське громадянство за спрощеною схемою. Це стало можливо, коли наприкінці травня путін підписав закон, згідно з яким із заявою про прийом до російського громадянства дитини може звернутися будь-хто: опікун, піклувальник, керівник організації для дітей-сиріт, керівник освітньої організації або організації, що надає соціальні послуги, якщо та розташована на території так званих “ДНР/ ЛНР”, а також Запорізької або Херсонської областей України.

Діти вже живуть у прийомних сім’ях в шести областях країни-окупанта. Відомо, що 32 дитини повезли у Москву, Московську, Воронезьку, Калузьку та Тульську області і в Ямало-Ненецький автономний округ.

Є підстави вважати, що наведені Марією Львовою-Бєловою цифри є лише вершиною айсбергу.

Нагадаємо, що на Херсонщині у середині червня окупанти заявили, що діти, які народилися в області після 24 лютого, автоматично стануть громадянами рф. Слова заступника голови окупаційної “ВЦА” Кирила Стремоусова наводить Українська правда. Стремоусов наголосив, що діти-сироти громадянство рф уже отримали. Таким чином цих дітей можуть вивезти до росії та всиновити за прискореною процедурою.

Раніше радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомляв, що 540 українських дітей-сиріт утримуються в спортивно-оздоровчому комплексі “Ромашка” в Ростовській області. 267 малюків вивезли безпосередньо з Маріуполя та Волновахи. За інформацією Андрющенка, дітей готують для спрощеної процедури надання громадянства росії.

Таке вивезення дітей протирічить нормам Конвенції ООН про права дитини. 

Відповідно до ст. 283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей-громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Національна соціальна сервісна служба України. Усиновлення іноземцями без погодження з офіційними органами України є незаконним.

 Поділитися