MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Маріуполі є хворі з симптомами холери та дизентерії – Андрющенко

17.06.2022   
ХПГ-інформ

Мешканки Маріуполя перуть білизну посеред зруйнованої вулиці, фото: t.me/andriyshTime

До лікарів щоденно звертаються 10-15 людей з діареєю, рвотою, головним білем, заявив радник маріупольського міського голови Петро Андрющенко, посилаючись на джерела з кола колаборантів. Ці симптоми властиві для таких інфекційних хвороб, як холера та дизентерія. 

«Реагентів для тестування немає – все вивезено окупантами. Антибіотиків – немає. Людей просто відправляють додому. Окупанти обмежили спілкування с маріупольцями по лікарнях», – йдеться в повідомленні. 

У лікарні №2, де на стаціонарі перебувають російські військові, змінили систему харчування. Від позавчора росіяни не відвідують спільну столову. 

«Самі окупанти нічого не роблять, навіть не введено заборону на продаж живої риби, як одного з найбільших ризиків захворювання», –зазначає Андрющенко і висловлює надію, що в ситуацію втрутиться Червоний Хрест.

Причиною розповсюдження небезпечних інфекційних хвороб у зруйнованому місті – проблеми з водопостачанням і водовідведенням. Каналізація не працює. 

Під час боїв було знищено більшість насосних станцій перекачування каналізаційних стоків. Велика частина водогону була пошкоджена бомбами та обстрілами. Вода ллється просто під ноги та затоплює вулиці та стихійні поховання. 

«Проблема з питною водою не вирішується. Черги зростають. Подача води здебільше річками по вулицях. Джерела повідомляють що в реальності  тиск в 4 рази меншій за мінімально необхідний. В разі підключення всіх районів міста (навіть без урахування пробоїв) де-факто вода зникне навіть там, де є зараз», – розповідає радник мера. 


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. Згодом у маріупольській міськраді припустили, що кількість жертв набагато вища.

У Маріуполі зруйновано близько 90% будівель.

 Поділитися