MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Кількість загиблих маріупольців ймовірно перевищує 22 тисячі – Маріупольська міськрада

30.05.2022   
ХПГ-інформ

Скріншот з відео телеграм-каналу Маріупольської міськради

25 нових секторів траншейного типу з’явилося на Старокримському кладовищі лише у травні.  «Тіла вкладають в кілька шарів, а потім «маскують» табличками як індивідуальні поховання», – кажуть у міськраді.

Крім того,  з середини квітня російські окупанти поховали в братських могилах біля селищ Старий Крим, Мангуш та Виноградне близько 16 тисяч тіл загиблих. 

5 тисяч людей поховали комунальні служби ще до середини березня. Велика кількість тул все ще перебуває під завалами, в моргах, чи в стихійних похованнях. 

Напередодні радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів про те, що у приміщенні супермаркету «Щирий кум» в Лівобережному районі по пр. Свободи росіяни облаштували трупозвалище: «Сюди росіяни звозять тіла загиблих, що вимило з могили при спробі відновлення водопостачання та частково   – ексгумованих. Просто звалюють, наче сміття. Катастрофічна нехватка людей для захоронення та потужності навіть імпровізованих моргів. До такого ступеню, що в Москві розпочали окрему рекрутингову кампанію паталогоанатомів». 

«Ми оцінювали кількість загиблих маріупольців в 22 тисячі. Але все більше фактів говорить, що наслідки злочину рашистів значно страшніші. Це потребує особливої уваги світової спільноти, як і жахливе становище місцевого населення в окупації», – заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Перші масові поховання з’явилися біля Маріуполя ще на початку квітня. Тоді журналісти «Схем» отримали супутникові знімки, які показали, вірогідне місце масового поховання, розташоване менше ніж у 20 кілометрах від Маріуполя, у смт Мангуш. Це траншея довжиною більше ніж 300 метрів.

Згодом подібні поховання помітили у селищах Виноградне та Старий Крим.

Крім того, окупанти використовують у Маріуполі мобільні крематорії.

 Поділитися