MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 червня – головне за день

16.06.2022   
ХПГ-інформ
На Херсонщині окупанти заявили, що діти, які народилися в області після 24 лютого, автоматично стануть громадянами рф; Сейм Литви визнав  вивезення українців до Росії депортацією українського народу; у Маріуполі загарбники виплачують пенсії лише тим пенсіонерам, які змінили український паспорт на російський – коротко про важливе.

Фото: Zhuravlev Andrey, Shutterstock

• На Херсонщині окупанти заявили, що діти, які народилися в області після 24 лютого, автоматично стануть громадянами рф. Слова заступника голови окупаційної «ВЦА» Кирила Стремоусова наводить Українська правда. Він наголосив, що діти-сироти громадянство рф уже отримали. Колаборант стверджує, що херсонці подали вже понад 10 тисяч заявок на російське громадянство. Втім, такий попит є сумнівним, якщо пригадати, що у перший день видачі, 11 червня, документ від країни-окупанта отримали лише 23 особи. 

• Сейм Литви визнав вивезення українців до Росії депортацією українського народу, повідомляє УНІАН із посиланням на Delfi. «Від агресивної Росії, чи було це 80 років тому, чи сьогодні, ми, на жаль, не можемо очікувати нічого нового - відбуваються ті ж самі злочини проти людяності, висилки, проводиться така політика, яка може окремі країни, а, ймовірно, і цілі регіони прирікати на можливий голод або інші страшні речі», – заявила депутатка Радвіле Моркунайте-Мікуленене.

• У Маріуполі загарбники виплачують пенсії лише тим пенсіонерам, які змінили український паспорт на російський, розповідають журналісти Гардіан у розслідуванні про життя маріупольців під окупацією. Щойно місто захопили, росіяни обіцяли платити величезні пенсії, скаржаться ті, хто залишився в місті. Але мало хто зміг отримати ці гроші. Проросійська влада виплачує пенсію лише тим, хто відмовився від українського громадянства. 

• Велика Британія запровадила санкції проти патріарха Кирила і дитячого омбудсмена рф, повідомляє Радіо Свобода. Уповноважену з прав дитини рф Марію Львову-Бєлову зокрема звинувачують у тому, що вона «дозволила насильно вивезти 2000 дітей з Луганської та Донецької областей та організувати нову політику, спрямовану на сприяння їх примусовому усиновленню в Росії». 

• Служба безпеки Нідерландів AIVD виявила громадянина Росії, який видавав себе за бразильця, щоб отримати роботу в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі, повідомляє видання Dutch News із посиланням на Службу безпеки Нідерландів AIVD. Як розповів журналістам керівник AIVD Ерік Акербум, росіянин вже встиг влаштуватися на роботу до МКС стажером,коли його заарештували в аеропорту Схіпхол у травні. 

 Поділитися