MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

15 червня – головне за день

15.06.2022   
ХПГ-інформ
Рідні захисників «Азовсталі» закликали міжнародних журналістів на власні очі подивитися на умови утримання полонених українських вояків; до чатбота єВорог долучилися 313 тисяч українців, повідомляє Мінцифри; 4452 убитих та 5531 поранений – таку кількість жертв серед цивільних мешканців України зафіксувала ООН за період від початку повномасштабного російського вторгнення – коротко про важливе.

Евакуація поранених українських військових з Азовсталі, фото: Рейтерс

• Рідні захисників «Азовсталі» закликали міжнародних журналістів на власні очі подивитися на умови утримання полонених українських вояків. «Асоціація родин захисників “Азовсталі” звернулася до представників міжнародних ЗМІ із закликом відвідати колонію в Оленівці на окупованій території, та створити сюжети про наявні умови перебування та стан захисників Маріуполя, які там знаходяться», – йдеться в телеграм-каналі асоціації. Багато ріднихі оборонців «Азовсталі» нічого не чули від них відтоді,  як бійці покинули «Азовсталь».

• До чатбота єВорог долучилися 313 тисяч українців, повідомляє Мінцифри. «Саме стільки користувачів стали потенційними народними розвідниками. Вдячні кожному, особливо тим, хто перебуває в окупованій території, за ваші повідомлення про ворогів у чатбот», – наголошують у міністерстві і нагадують, що для наших військових може бути корисною така інформація:  

  • бензовози;
  • скупчення техніки;
  • переміщення колон техніки;
  • транспортування техніки залізницею;
  • склади з боєприпасами;
  • радіолокаційні станції;
  • позиції артилерії;
  • польові аеродроми для гвинтокрилів.

 Перейти до чатбота можна з головного екрана застосунку Дія або із соцмереж Мінцифри.

• 4452 убитих та 5531 поранений – таку кількість жертв серед цивільних мешканців України зафіксувало за період від початку повномасштабного російського вторгнення Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Серед убитих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінок, 107 дівчаток и 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, чия стать зараз невідома. «Більшість зафіксованих втрат серед цивільного населення було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною впливу, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та повітряні удари», – заявляють в ООН.

• Прокурор МКС Карім Хан відвідав Харків. «Це час, коли ми маємо показати, що закон є на передовій. Усі причетні до конфлікту несуть відповідальність і можуть бути притягнуті до відповідальності у разі скоєння злочину. Наша команда безпосередньо на місці подій працює над з'ясуванням правди», – заявив  Карім Хан під час візиту.

 Поділитися