MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В окупованому Маріуполі цивільні підірвалися на міні під час розбору завалів

28.06.2022   
ХПГ-інформ
​​​​​​​Чоловіка і підлітка залучили до платних робіт. Обидва зазнали численних поранень. Маріупольцям доводиться погоджуватися на такі роботи, щоб отримати бодай якусь їжу та питну воду.

Ілюстративне фото: Shutterstock, Zanger Zheleznogorov

Під час розбору завалів 27 червня двоє цивільних маріупольців отримали тяжкі поранення – здетонувала міна. В місті залишається дуже багато нерозірваних снарядів. 

Чоловіка і підлітка залучили до платних робіт з розбору завалів. Під час вибуху обидва зазнали численних поранень. Маріупольцям доводиться погоджуватися на такі роботи, щоб отримати бодай якуйсь їжу та питну воду. Про ситуацію розповів радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«При розборі завалів в Центральному районі міста підліток 15 років та чоловік 23 років підірвались на гранаті,  – йдеться в повідомленні. –  Обидва були залучені до команди “волонтерів”, фактично на платних роботах з розбору завалів. В підлітка чисельні осколочні поранення, в чоловіка поранення легенів, живота. Обидва в реанімації у важкому стані. Росіяни продовжують вбивати цивільне населення Маріуполя навіть без активних бойових дій». 

Того ж дня у місті пролунало ще два вибухи. Перший – урайоні проспекта Карпова Кальміуського району. «Тут окупанти мародерили одну з промислових баз та нарвались на снаряд», – зазначає Андрющенко. Другий вибух стався  в районі ринка на 17-му мікрорайоні неподалік лікарні №2 – детонація снаряду. Дяка - без постраждалих серед цивільних. 


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. Згодом у маріупольській міськраді припустили, що кількість жертв набагато вища.

У Маріуполі зруйновано близько 90% будівель.

 Поділитися