MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У рф трьох кримських татар засудили до тривалих строків ув'язнення

08.07.2022   
ХПГ-інформ
У Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив до великих строків ув'язнення трьох кримчан у справі «Хізб ут-Тахрір». Серед доказів вини – результати обшуку за помилковою адресою та аудіозапис із чужим голосом.

Ісмет Ібрагімов, Олег Федоров та Ернеста Ібрагимов. Фото: Кримська солідарність

У Ростові-на-Дону Південний окружний військовий суд засудив до великих строків ув'язнення трьох кримчан у справі «Хізб ут-Тахрір», повідомляє Кримська солідарність. Кухар Ернест Ібрагімов та підприємець Олег Федоров отримали по 13 років позбавлення волі, а будівельник Ісмет Ібрагімов – 19 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

«Крім вже стандартної процедури надання свідчень засекреченими свідками, чия особистість відома лише суду і ФСБ, у справі Федорова та Ібрагімова примітно те, що голос Олега Федорова зовсім відсутній на аудіозаписах, пред'явлених слідством як доказ у справі», – розповідають журналісти Кримської солідарності.

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

За твердженням ФСБ, Федоров під час конспіративних зборів забороненої в рф організації «Хізб ут-Тахрір» обговорював екстремістську літературу і побудову халіфату. У якості доказу спецслужби навели аудіозапис зустрічі. Федоров наполягає, що його на аудіо немає, а його голос силовики переплутали з голосом іншої людини – Рустема Мурасова, якого звинувачують у аналогічній справі «Хізб ут-Тахрір». Це підтвердив і сам Мурасов. Але російський суд не дозволив допитати його та дати свідчення.

Зазначається, що  ФСБ під виглядом так званої «конспіративної зустрічі» ваписала релігійну бесіду в громадській мечеті, коли присутні обговорювали віру, побутові, політичні та правові питання. У зв’язку з цією розмовою шістьох кримських татар було затримано у 2017 році. Проти них сформували справу «другої Бахчисарайської групи» Хізб ут-Тахрір. Ернеста Ібрагімова та Олега Федорова спецслужби «виявили» лише через 4 роки.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає рішення Верховного суду РФ від 2003 року, яким «Хізб ут-Тахрір» визнана терористичною організацією, необґрунтованим. У його мотивувальній частині не міститься доказів терористичної спрямованості діяльності організації. На теперішній час невідомо жодного факту скоєння чи підготовки учасниками організації терактів будь-де у світі.

У справі Ісмета Ібрагімова одним із доказів обвинувачення були результати обшуку… за помилковою адресою. «Фактичне місце проживання чоловіка відрізнялося від адреси, зазначеної в ухвалі суду на проведення оперативних заходів, – йдеться в повідомленні Кріимської солідарності. – Оперуповноважений ФСБ Рінат Валіулін на допиті не зміг пояснити цю різницю. Адвокат Айдер Азаматов клопотав про виключення доказів звинувачення, отриманих із обшуку, із матеріалів справи. Проте суд не взяв порушення до уваги».

«Саме наша відданість релігії є єдиною причиною репресій щодо нас. Саме це є виявом тероризму, бо тероризують нас та наших дітей. Якщо хтось вважає, що кримінальні терміни нас лякають і зламають нашу волю, то глибоко помиляється. Їм краще усвідомити цей факт і дати нам спокій», – заявив 34-річний активіст, знавець арабської мови, батько трьох дітей Ісмет Ібрагімов. 


Усього, за інформацією Кримської солідарності, за цією категорією справ у Криму затримано понад 90 осіб. Багатьом із них винесли вироки на тривалі строки ув'язнення   –  від 7 до 19 років позбавлення волі.

 Поділитися