MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В інформаційному просторі рф почали «розганяти» фейки щодо Максима Буткевича – батько правозахисника

13.07.2022   
Ірина Скачко
«Небезпека в тому, що його почали називати нацистом, що його правозахисна діяльність – лише “прикриття”, “легенда, під якою ховався фашист, командир карального взводу”. Все це звісно робиться для того, щоб створити підґрунтя, щоб надалі вилучити Максима з середовища військовополонених і окремо інкримінувати йому статтю тероризму, замаху на державний устрій чи щось інше», – заявив Олександр Буткевич в ефірі Громадського.

Максим Буткевич, фото: Громадське

«Небезпека в тому, що його почали називати нацистом, що його правозахисна діяльність – лише “прикриття”, “легенда, під якою ховався фашист, командир карального взводу”. Все це звісно робиться для того, щоб створити підґрунтя, щоб надалі вилучити Максима з середовища військовополонених і окремо інкримінувати йому статтю тероризму, замаху на державний устрій чи щось інше», – заявив Олександр Буткевич в ефірі Громадського, пояснюючи, чому потрібен розголос стосовно долі його полоненого сина.

Нагадаємо, співзасновник Центру прав людини ZMINA та «Громадського радіо», журналіст та правозахисник Максим Буткевич, який з початком повномасштабної війни вступив до лав ЗСУ, потрапив у російський полон в Луганській області – в районі Золотого та Гірського. 

24 червня російське інформаційне агентство РИА Новости опублікувало відео із допитом кількох полонених українських бійців. Одним із них виявився Максим Буткевич. На відео Максим каже російською мовою каже про те, що рішення здатися в полон було прийняте задля збереження особового складу, а також що з бійцями поводяться нормально. Саме з цього запису про долю сина дізналася мама Максима Буткевича, Євгенія. 

Спочатку родина дотримувалася режиму так званої «тиші», але коли Євгенія та Олександр побачили, наскільки викривлену інформацію подають російські пропагандисти про їхнього сина, вирішили бити на сполох. 

– У Росії про нього уже все знають і знають абсолютно викривлено. Максим – правозахисник, який ніколи не працював на жодну владу. А вони кажуть, що він «нацик», «командир нацистського взводу» і так далі. При чому нам здається, що до образу нашого Максима вони домішали і його однофамільців, і його повних тезок, – розповідала мама Максима Буткевича кілька днів тому в ефірі Громадського. 

– Все це звісно робиться для того, щоб створити підґрунтя, щоб надалі вилучити Максима з середовища військовополонених і окремо інкримінувати йому статтю тероризму, замаху на державний устрій чи щось інше, – впевнений Олександр Буткевич. – Єдине, що ми можемо і мусимо робити – максимально висвітлювати та поширювати правду про Максима. Це буде нейтралізацією тієї жахливої пропаганди росії, яка продовжує ширитися та надзвичайно шкодить. Це надзвичайно важливо. Правда і тільки правда – єдине, що ми можемо протиставити російській брехні.

У своїй правозахисній діяльності Максим найбільше уваги приділяв захисту прав біженців, українських переселенців, протидії мові ворожнечі. Був координатором проєкту «Без кордонів», а також модерував події міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

 Поділитися