MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Максима Буткевича тримають у полоні на території так званої “ЛНР”

24.08.2022   
Ірина Скачко
Таку інформацію отримав від міністерства оборони рф його адвокат Леонід Соловйов. 

Максим Буткевич, фото: Громадське

Максим Буткевич, фото: Громадське

Максим Буткевич перебуває на території Луганської області, стан його здоров’я задовільний. Про це повідомив російський правозахисник Павло Чиков. У своєму телеграм-каналі він опублікував офіційну відповідь міністерства оборони рф на запит Леоніда Соловйова, адвоката, що  представляє інтереси Максима. 

Відповідь міністерства оборони рф на запит Леоніда Соловйова, адвоката Максима Буткевича

Відповідь міністерства оборони рф на запит Леоніда Соловйова, адвоката Максима Буткевича

Нагадаємо, співзасновник Центру прав людини ZMINA та «Громадського радіо», журналіст та правозахисник Максим Буткевич, який з початком повномасштабної війни вступив до лав ЗСУ, потрапив у російський полон в Луганській області — в районі Золотого та Гірського. 

24 червня російське інформаційне агентство РИА Новости опублікувало відео із допитом кількох полонених українських бійців. Одним із них виявився Максим Буткевич. 

Максим Буткевич у полоні, скріншот з відео РИА Новости

Максим Буткевич у полоні, скріншот з відео РИА Новости

У середині липня його батько, Олександр Буткевич, заявив, що в інформаційному просторі рф почали «розганяти» фейки щодо його сина. “Небезпека в тому, що його почали називати нацистом, що його правозахисна діяльність — лише ‘прикриття’, ‘легенда, під якою ховався фашист, командир карального взводу’. Все це звісно робиться для того, щоб створити підґрунтя, щоб надалі вилучити Максима з середовища військовополонених і окремо інкримінувати йому статтю тероризму, замаху на державний устрій чи щось інше”, — розповів Олександр Буткевич в ефірі Громадського.

В інтерв’ю Суспільному мати журналіста Євгенія Буткевич розповіла, що отримала підтвердження, що син живий і перебуває у полоні. “Максим був на зустрічі з представником з прав людини, де йому дали можливість подзвонити рідним, але він не міг пригадати номер мобільного телефону, тому розмова не відбулась”, — йдеться в повідомленні.

 Поділитися