MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

20 липня – головне за день

20.07.2022   
ХПГ-інформ
Сьогодні вранці окупанти обстріляли Київський район Харкова з реактивних систем залпового вогню «Ураган», загинув 13-річний хлопець; до України повернули 46 дітей, яких незаконно депортувала російська федерація; СБУ розслідує знищення Державним бюро розслідувань матеріалів справ кримінальних проваджень про «Харківські угоди», «вугільну справу» Медведчука, розгін Майдану – коротко про важливе.

• Сьогодні вранці окупанти знову обстріляли Київський район Харкова з реактивних систем залпового вогню «Ураган», повідомляє Харківська обласна прокуратура. Загинули мирні мешканці, що стояли на зупинці громадського транспорту – подружжя  (69-річний чоловік та 68-річна жінка) та тринадцятирічний хлопчик. Тяжкі поранення отримала його п’ятнадцятирічна сестра. Також серед постраждалих – 72-річна жінка.

• До України повернули 46 дітей, яких незаконно депортувала російська федерація. Вивезли окупанти тисячі малюків. Такі цифри навела радниця-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, повідомляє ZMINA. Щоб розпочати пошуки цих дітей, необхідно скласти поіменні списки вивезених до росії маленьких українців. «Перший етап – нам потрібно ідентифікувати дітей. Ми це робимо всіма можливими способами. Повірте, це звірка всіх можливих баз даних: і медичної сфери, і соціальної сфери, і освітньої сфери, щоб зібрати якомога більше даних про дитину, яка заявлена як депортована чи переміщена», – розповіла Герасимчук. Після цього Україні мають допомогти міжнародні організації, що мають відповідний мандат  – зокрема Міжнародний Червоний хрест, ЮНІСЕФ тощо.

• Окупанти розділили тимчасово окуповану Балаклію на Харківщині на три зони, заявив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов: «Що стосується окупованого міста Балаклія, там ворог поділив місто на три частини, умовні сектори, і заборонив пересікати їх, фактично обмеживши пересування, оскільки невдоволення місцевого населення зростає, і йому це вкрай невигідно, тому що ті умови, які пропонує окупант, вони є нестерпними. Наші люди чекають на визволення, чекають на Збройні сили України».

• СБУ розслідує знищення Державним бюро розслідувань матеріалів справ кримінальних проваджень про «Харківські угоди», «вугільну справу» Медведчука, розгін Майдану за трьома статтями — держзрада, втрата документів, що містять таємницю та викрадення шляхом шахрайства, повідомляє Суспільне з посиланням на Офіс Генпрокурора. Слід зазначити, що два тижні тому ДБР це заперечувало.

• Міжнародний кримінальний суд планує розглянути першу справу про воєнні злочини, вчинені рф в в Україні, вже наприкінці цього року або на початку наступного, пише Bloomberg. Втім, точна дата ще не відома. Спільна слідча група у складі кількох європейських судових органів була створена ще в березні. Вона займається збором доказів щодо злочинів російських військовослужбовців в Україні. 

 Поділитися