MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

156 тисяч маріупольців залишилися без житла

25.07.2022   
ХПГ-інформ
У Маріуполі понад 60% багатоповерхових будинків пошкоджено більше, ніж на 40%, або вщент знищено. Тим часом окупанти вставляють вікна в будинки з дірявими стінами.

Понад 60% багатоповерхових будинків Маріуполя пошкоджено більше, ніж на 40%, або вщент знищено, повідомляють у Маріупольській міській раді. Йдеться про 1 368 будинків, в яких мешкали понад 156 тисяч маріупольців. 

У телеграм-каналі Маріупольської міськради показали  затверджені плани окупантів щодо кількох мікрорайонів Центрального району. В них демонтують 35  повністю зруйнованих будинків. Про капітальний або поточний ремонт житла в наведених планах не йдеться. 

«Ми працюємо над тим, щоб Маріуполь отримав репарації від росії для відбудови зруйнованого міста. Для цього необхідно, щоб заморожені іноземні рахунки рф направили до українських міст, які зруйнувала росія. І після деокупації Маріуполя ми почнемо масштабне відновлення міста. Побудуємо нові будинки та повернемо маріупольцям їх втрачено житло», –  заявив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. 

Тим часом, в мережі оприлюднені фото заміни вікон за адресою вул. Італійська, 141. Нові вікна вставляють у будинку, в якому пошкоджено несучі стіни. 

«Ремонт багатоповерхівок російськими підрядниками дедалі нагадує сліпе виконання за методичкою. За адресою вул. Італійська 141 на вихідні окупанти провели заміну вікон. При тому, будівля має влучення артилерійського снаряду, яке порушило несучу конструкцію будинку. Фактично, будівля має бути визнана аварійною та люди переселені, тому що за такого ураження є вірогідність обрушення. Замість цього - заміна вікон. В цьому і є вся сутність росіян. Окозамилювання заради демонстрації процесу. Результат? Ні, не чули», – зазначив радник міського голови Маріуполя Павло Андрющенко.


У квітні маріупольський міський голова Вадим Бойченко заявляв, що у місті загинули до 20 тисяч мирних жителів. Згодом у маріупольській міськраді припустили, що кількість жертв набагато вища.

 Поділитися