MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Судилище над українськими військовополоненими окупанти можуть провести 24 серпня – мер Маріуполя

11.08.2022   
На сцені Маріупольської камерної філармонії вже будують клітки для так званого «трибунала». 

Клітки в Маріупольській філармонії, фото: Маріупольська міськрада

Є ймовірність, що російські окупанти проведуть так званий «трибунал»  над захисниками Маріуполя на День Незалежності України, заявив мер міста Вадим Бойченко.  

На сцені камерної філармонії вже будують клітки для показового судилища. 

Клітки в Маріупольській філармонії, фото: Маріупольська міськрада

Учора За словами мера, це показовий акт помсти. При відсутності успіхів на фронті, росіянам потрібно транслювати хоч якусь перемогу. Крім того, це чергова брудна спроба дестабілізувати українців.

Учора Деніс Пушилін, ватажок так званої «ДНР», заявив, що перший «трибунал» над українцями відбудеться в Маріуполі ще до кінця літа. Точної дати він не назвав, заявивши, що її визначать «слідчі органи» окупантів.

«Це судилище є військовим злочином. Адже були конкретні домовленості з Червоним Хрестом та ООН щодо полонених, які склали зброю. Сторони погодилися, що полонених не будуть судити та вони будуть їхати виключно в бік України»,  – вважає  Бойченко. Він звернувся до міжнародних  організацій із закликом врятувати захисників Маріуполя.


Нагадаємо, в ніч проти 17 травня з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доправили до лікарні у Новоазовську. Ще 211 вояків відвезли до Оленівки. Все це окуповані території. У Генштабі заявили, що повертатимуть захисників через процедуру обміну. 

Згодом британська розвідка повідомила, що з «Азовсталі»  вийшло близько 1 700 українських військових.

Українська розвідка наприкінці липня повідомила, що російські окупанти готують фейкове «розслідування» про події в Маріупольському драмтеатрі, щоб покласти відповідальність за злочин на українців. 

29 липня стало відомо про загибель більш як 50 українських військовополонених, яких утримували  в колонії в Оленівці на Донеччині. Російські пропагандисти звинуватили в трагедії Україну, втім, міжнародні експерти та українська розвідка наводять докази того, що вбивство було здійснене самими окупантами.

 Поділитися