MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

З полону звільнено 144 захисника України – це найбільший обмін від початку повномасштабного російського вторгнення

29.06.2022   
ХПГ-інформ
Серед 144 звільнених – 95 оборонців «Азовсталі» і зокрема  43 військовослужбовці полку «Азов».

Евакуація поранених українських військових з Азовсталі, фото: Рейтерс

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив про  черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулись 144 українських вояки. У штабі вже назвали це найбільшим обміном полоненими від початку повномасштабного російського вторгнення. Серед 144 звільнених – 95 оборонців «Азовсталі» і зокрема  43 військовослужбовці полку «Азов», йдеться в повідомленні.

Загалом вдалося звільнити 59 бійців Національної гвардії; 30 – Військово-морських сил; 28 – Збройних сил України; 17 – Державної прикордонної служби України; 9 – Територіальної оборони; 1 – Національної поліції України.

Найстаршому зі звільнених виповнилось 65 років, наймолодшому – 19.

Як ми повідомляли, 28 червня з полону було звільнено 17 українських громадян за формулою 17 на 15.  «Додому повертаються 16 українських військовослужбовців, з яких 2 офіцери та 14 солдатів. Також звільнено одного цивільного. П’ятеро звільнених – важкопоранені, які потребують невідкладного лікування», – повідомляло Головне управління розвідки. 

За офіційною інформацією міністерства оборони рф, яку нещодавно наводила Радіо Свобода, наразі в полоні перебуває близько шести з половиною тисяч військовослужбовців. Кількість цивільних, яких росіяни затримали на окупованих територіях та насильно вивезли, невідома. 

 Поділитися