Лікарня, схожа на смердючу домовину
Сперте повітря, сморід, оголена проводка, відсутність води — в цих умовах місяцями утримуються люди: без надання медичної допомоги, без зв’язку з рідними приречені повільно помирати в цій смердючий домовині. Йдеться про багатопрофільну лікарню при ДУ Дніпровська установа виконання покарань №4.
12 серпня моніторингова група ХПГ у складі помічника народного депутата України Костянтина Касая, члена громадської ради при Мінюсті Сергія Зуйкова і помічника народного депутата України Ярослава Юрчишина Андрія Діденка здійснила візит без попереджень до цього лікувального закладу.
Утім, лікарнею цю установу назвати важко, люди утримуються в смердючих брудних камерах.
Адміністрація “лікарні” в категоричній формі відмовилася надавати будь які журнали, медичну документацію, коментарі, пояснення. Таке ставлення до моніторів в цій установі стало вже системним явищем, що переконливо свідчить про брутальні порушення прав людини в закладі “охорони здоров’я”.
Ця так звана лікарня вже багато років має дурну славу і, на жаль, з кожним роком ситуація тільки погіршується. У 2019 році ЄСПЛ визнав катуванням ненадання медичної допомоги хворій на онкологію ув’язненій дівчині.
В минулому році монітори ХПГ оприлюднили матеріал про лікарню при Дніпровській установі виконання покарань № 4 під назвою: “Ракова пухлина і без того хворої тюремної медицини.” Медичної документації, журналів, коментарів від лікарів не отримали: “...монітори відвідали стаціонар та поспілкувалися із хворими. Абсолютна більшість хворих скаржилася на відсутність діагностики, кваліфікованого персоналу, ліків та на жахливі умови тримання”.
Медведева Ірина Юріївна, завідувачка відділення, повідомила, що не може надати моніторам ані документи, ані навіть загальну інформацію стосовно хворих. Ірина Юріївна сказала, що ця лікарня не підпорядкована СІЗО, а тільки орендує приміщення, все інше, мовляв, тут на кшталт цивільної лікарні.
В “лікарні” 73 камери, але вони не всі використовуються як “лікарняні палати”. Терапевтичне, хірургічне, неврологічне відділення, хворі на онкологію — все в купі.
Камери в жахливому стані: води немає, туалет не витримує жодної критики, вентиляція відсутня, в камері сморід і духота. Стіни вологі, через сирість — скрізь грибок, пліснява. Людина в таких умовах скоріш помре, аніж вилікується.
Засуджений П. уже півроку перебуває в камері і скаржиться на ненадання медичної допомоги.
Засуджений В. прибув із захворюванням вуха, побув місяць і поїхав назад без жодного лікування.
Засуджений З. скаржиться на те, що він інвалід 2 групи, його тримають другий місяць і взагалі не лікують, води немає, в баню не виводять, помитися не може. Засуджений скаржиться, що він гниє і смердить через те, що потний і рани гниють.
У засудженого інсульт, і він погано говорить.
У засудженого П. рак язика і він не може їсти, проте йому потрібно чекати 14 діб для того, щоб зробити гістологію.
В одній камері тримають і хворих на неврологію, і засуджених із хірургічними захворюваннями, і терапевтичними.
Засуджений П. скаржився, що приїхав з 94 колонії вже десять днів тому і досі не бачив лікаря і ніхто його не оглядав. Про яке ж лікування йде мова? У камері немає навіть крана, з туалета вода набирається в бак, і цю воду використовують і для пиття, і для змивання туалету.
Засуджений Т. скаржився, що не беруть аналіз на клітини CD-4, вкрай важливий для життя цього пацієнта. Він чекає на хірурга.
Засуджений З. — півроку в камері, медична допомога не надається.
Засуджений Н. не отримує ані передач, ані іншої допомоги, лікування не відбувається.
Телефонні розмови, інтернет — все це з ряду фантастики.
Відкрита проводка, оголені провода майже в кожній камері.
Представники адміністрації повідомили, що медична допомога надається в’язням здебільшого в цивільній лікарні. Для цього ув'язненим надається конвой і їх вивозять за межі установи.
Питання до керівництва Міністерства юстиції: для чого така “лікарня”, де людей замість лікування калічать, знищують і знущаються?! Ми звертаємося до компетентних органів прокуратури, Міністерства юстиції, ДБР: проведіть комплексну перевірку дотримання прав людини в багатопрофільній лікарні при ДУВП-4.