В Ізюмі знайшли масове поховання
У лісі біля звільненого від рашистів Ізюму в Харківській області знайдено свіже поховання: близько 460 могил — здебільшого безіменних. Фотознімки кладовища розповсюдили сьогодні журналісти, а Президент згадав про це поховання у вечірньому зверненні.
На фотографіях, які публікує Current Time, поховання з саморобними дерев’яними хрестами і без них, з табличками та іменами та безіменні — лише номер.
Кореспондент Громадського із посиланням на уповноваженого з питань безвісти зниклих Олега Котенка повідомив, що на цьому цвинтарі поховано 25 українських військових.
Котенко розповів журналістам, що російські військові самі виставили відео цього поховання. Тому українська сторона знала про це місце й шукала його.
"Ті хрести, які стоять на цих могилах, це робилося нашвидкуруч… І ці могили — там лише номери, — заявив уповноважений з питань зниклих безвісти. — Десь прізвища, десь їх немає, але більшість — це номери. Коли були обстріли, коли вони захоплювали Ізюм, вони дуже обстрілювали місто, і люди вмирали прямо на вулицях. Ритуальні служби не знали, що це за люди, але вони їх брали та ховали на цьому цвинтарі. І десь є реєстр, у якому, я думаю, вони нам підказуватимуть, де вони взяли це тіло для поховання. Ми зараз працюємо над цим, і я думаю, що ми ці списки знайдемо і ми розумітимемо, що це за людина, чому йому було присвоєно номер, а не прізвище”.
“Ми хочемо, щоб світ знав, що насправді відбувається і до чого призвела російська окупація. росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього. Вічна пам’ять всім, чиє життя забрали окупанти”, — сказав Володимир Зеленський.
Ізюм перебував під російською окупацією від початку квітня. За даними міської влади, у місті на той момент залишалося близько 15 тис. цивільних жителів — здебільшого жінок, дітей та людей похилого віку. 10 вересня Ізюм звільнено від окупантів.