MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

16 ракет по цивільним — розстріл російською армією гуманітарної колони в Запоріжжі 

30.09.2022   
ХПГ-інформ
Опів на восьму ранку 30 вересня російські військові обстріляли околиці Запоріжжя — район авторинку і виїзд із міста. Під обстріл потрапила гуманітарна автоколона. Люди намагалися виїхати через пункт пропуску на окуповані території за своїми рідними.

Розстріляна автоколона в Запоріжжі © Запорізька обласна прокуратура

Розстріляна автоколона в Запоріжжі © Запорізька обласна прокуратура

Опів на восьму ранку 30 вересня російські військові обстріляли околиці Запоріжжя — район авторинку і виїзд із міста. Під обстріл потрапила гуманітарна автоколона. Люди намагалися виїхати через пункт пропуску на окуповані території.

“Попередньо, випущено 16 ракет із застосуванням ЗРК С-300. Чотири ракетних удари нанесено в район авторинку, а також по пункту зосередження автотранспорту та громадян для виїзду/в’їзду на/з тимчасово окупованої території України, — заявив  заступник керівника Офісу Президента України Кирило Тимошенко. — Там стояла колона машин з цивільними, які прямували за своїми родичами на тимчасово окуповану територію”.

Розстріляна автоколона в Запоріжжі © Запорізька обласна прокуратура

Розстріляна автоколона в Запоріжжі © Запорізька обласна прокуратура

Станом на дванадцяту годину дня відомо про 25 загиблих та близько 50 поранених. Серед потерпілих є діти. Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

У зв’язку із трагедією та з метою вшанування пам’яті загиблих 1 жовтня В Запоріжжі та області оголошено Днем жалоби.

 Поділитися