MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Мер Мелітополя: на російському блокпосту у Василівці – черга з тисячі автівок

11.08.2022   
ХПГ-інформ
Люди помирають в очікуванні можливості евакуюватися до Запоріжжя. Вчора до лікарні з тепловим ударом потрапило немовля.

Евакуація з Херсона, фото: bilozerka.info

Про ситуацію на дорозі через Василівку, що наразі є єдиним шляхом виїзду з південних тимчасово окупованих районів на підконтрольну українському уряду територію, розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

«На жаль, евакуація нині відбувається досить жорстко у прямому сенсі цього слова. Вчора доставили до лікарні дитину, у якої стався сонячний удар, тому що два дні окупанти не випускали новонароджену з блокпоста. Ми чітко знаємо, що кількість смертей людей, які не дочекалися евакуації, вже дійшла до 10», – цитують Федорова журналісти Громадського.

На блокпосту у Василівці можливості виїхати під палючим сонцем чекають пасажири тисячі автівок, розповідає мер. 

Раніше Федоров розповідав, що російські військові випускають через блок-пост у Василівці від 20 до 150 автівок на день, це близько п’яти сотень людей. Наприкінці липня у черзі перебували понад п'ять тисяч людей у 1,2 тисячі автівках. 

«Є зовсім жахливі речі, коли рашисти підходять до наших людей і кажуть: "Якщо хтось із тяжкохворих хоче тут влаштувати мітинг, то можемо пристрелити прямо зараз у посадці"» – розповідав Федоров.

Нагадаємо, український уряд неодноразово закликав мешканців тимчасово окупованих територій евакуюватися всіма доступними способами. «Зараз ворог використовую наших людей як живий щит», – заявляла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук на початку липня. Евакуація потрібна, щоб ЗСУ не наражали на небезпеку цивільне населення. «Наша артилерія повинна працювати, тому що деокупація включає збройне застосування сили, ми ж розуміємо це. Тому виїжджати й вивозити своїх рідних треба всіма доступними способами»,  –  пояснила Верещук. 

Гаряча лінія для українців, які виїжджають з тимчасово окупованих територій, – 1548 і 1648.

 Поділитися