MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Морг міста Ізюм переповнений, тіла зберігаються на підлозі

26.10.2022   
ХПГ-інформ
Людей не ховають, тому що місто залишилося без судмедексперта, його вбили росіяни. При цьому в морзі немає рефрижератора.

Морг в Ізюмі © Олександра Новосел/Суспільне Харків

Морг в Ізюмі © Олександра Новосел/Суспільне Харків

Про жахливу ситуацію, яка склалася в деокупованому місті, розповіла на своїй фейсбук-сторінці журналістка Катерина Лихогляд: “Тіла зберігають без холодильника чи будь-якого рефрижератора. Запах такий, що навіть біля будівлі дихати небезпечно. Морг не зачиняється, вхід вільний, тупо прохідний двір. Днями звідти зникло декілька тіл, кажуть волонтери, які знаходять мертвих по району і привозять їх сюди”.

Скріншот із фейсбук-сторінки Катерини Лихогляд

Скріншот із фейсбук-сторінки Катерини Лихогляд

Про катастрофічний стан моргу Катерині розповіли місцеві волонтери. Він розташований в старій будівлі, тіла зберігаються на каталках і просто на підлозі. 

Суспільне Харків повідомило, що станом на 25 жовтня в ізюмському морзі зберігаються 22 тіла. За словами заступника міського голови Ізюму Володимира Мацокіна, серед них немає тіл загиблих, які було ексгумовано з місця масового поховання у лісі. 

Він пояснив журналістам, що в місті наразі немає судмедексперта. А без його висновків померлих не ховають.

Морг в Ізюмі © Олександра Новосел/Суспільне Харків

Морг в Ізюмі © Олександра Новосел/Суспільне Харків

“У нас зараз є проблема, Міністерство охорони здоров'я про неї знає: у нас немає судмедексперта. Зараз це питання розв'язується. До війни у нас були дві людини, які займалися судмедекспертизою: одного росіяни застрелили, інша — поїхала. Тому ось така ситуація. Вона була ще гіршою”, — заявив Володимир Мацокін.

В обласному Департаменті охорони здоров'я запевняють, що очікують рефрижератор, в якому можна було б зберігати тіла. Щодо нього тривають перемовини з міжнародним “Червоним хрестом”.

Коли у місті з’явиться свій судмедексперт, невідомо. У коментарі Суспільному директор обласного Департаменту охорони здоров'я Максим Хаустов розповів: “Посада вакантна, поки не знайдеться людина, яка захоче туди поїхати працювати. Не вистачає дуже багато кадрів і не тільки судово-медичних експертів. Там і патологоанатома немає, і психіатра немає, і ендокринолога немає”.

 Поділитися