MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 жовтня 2022 року.Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 жовтня 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 жовтня 2022 року

19.10.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу Вовчанську, 19 жовтня © Національна поліція

Наслідки обстрілу Вовчанську, 19 жовтня © Національна поліція
Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 16 вересня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Цього дня у Дворічанському районі Харківської області російські військові обстріляли колону з машин “швидкої допомоги”. Внаслідок обстрілу поранення отримали двампрацівники ДСНС, лікарі не постраждали. Ушкоджень зазнали три автомобілі “швидкої допомоги” (https://www.sq.com.ua/rus/novosti/19.10.2022/v-xarkovskoi-oblasti-rossiyane-obstrelyali-skorye-est-ranenye, https://times.kharkiv.ua/2022/10/19/u-harkivskij-oblasti-pid-vogon-okupantiv-potrapili-tri-shvidkih-video/).

Розстріляні у Купянському районі машини “швидкої допомоги”, 19 жовтня © Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Розстріляні у Куп’янському районі машини “швидкої допомоги”, 19 жовтня © Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Також близько 16:00 було обстріляно м. Вовчанськ Харківської області. Внаслідок обстрілу горіла будівля магазину  (https://atn.ua/kharkiv/voroh-znovu-obstriliuvav-prykordonni-sela-ie-poraneni-382714/).

Протягом доби з пораненнями госпіталізовано 78-річного мешканця Ізюмського району (https://atn.ua/kharkiv/voroh-znovu-obstriliuvav-prykordonni-sela-ie-poraneni-382714/).

Цього дня було повідомлено, що росіяни двічі розстріляли за один день малолітню дівчинку на ім’я Катерина. Її бабуся, Марія Ківшар, повідомила, що спочатку машину пенсіонерів розстріляли російські військові у с. Новий Бурлук, Харківської області, коли вона опинилася між двома колонами російських військових. Тоді дитину було поранено. Після цього дівчинку намагалися на тій самій машині доставити до лікарні, але біля с. Базаліївка, Харківської області машина знову потрапила під обстріл. Марію Ківшар та її чоловіка, Миколу Ківшара, було поранено, а дитина загинула (https://dumka.media/ukr/war/1666177874-ubili-vzhe-poranenu-na-harkivshchini-rosiyani-zastrelili-10-richnu-divchinku-pid-chas-evakuatsiyi-do-likarni).

Цього ж дня також було повідомлено, що у м. Балаклія російські військові затримали водія пожежної машини Миколу Зубаренка. Причиною затримання стало те, що в Збройних Силах України воював його син. Чоловіка п’ять днів протримали в неволі, хоча й не били, а потім викинули поза межами міста (https://hromadske.radio/publications/my-domovylysia-ti-khto-vykhodyt-z-kativni-peredaie-nam-iabluka-tse-buv-znak-shcho-liudyna-zhyva-riatuval-nytsia-iz-balaklii).

Подібна історія сталася із Альбіною Стрілець. Її також забрали прямо з чергування з пожежної частини. Вона сиділа з двома іншими жінками — пенсіонеркою та вчителькою. Жінку протримали шістнадцять діб у полоні, але не били (https://hromadske.radio/publications/my-domovylysia-ti-khto-vykhodyt-z-kativni-peredaie-nam-iabluka-tse-buv-znak-shcho-liudyna-zhyva-riatuval-nytsia-iz-balaklii).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Вбито щонайменше 1 людину.

Поранено щонайменше 5 людей.

Пошкоджено чи зруйновано щонайменше 4 об’єкти.

Піддано катуванню або жорстокому поводженню 2 людей.

Підрозділами ДСНС, здійснено 25 оперативних виїздів, з яких: 6 — на ліквідацію пожеж; 4 — на аварійно-рятувальні роботи; 14 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам, 1 — інший виїзд  (https://www.unn.com.ua/uk/news/1999365-dsns-u-kharkivskiy-oblasti-za-dobu-na-pozhezhakh-zaginulo-dvoye-lyudey).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися