MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 жовтня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 жовтня 2022 року.

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 жовтня 2022 року

20.10.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Наслідки обстрілу села Івашки Золочівської громади, 20 жовтня © Віктор Коваленко

Наслідки обстрілу села Івашки Золочівської громади, 20 жовтня © Віктор Коваленко

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 20 жовтня 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Об 11:30 ЗС РФ з гелікоптерів обстріляли село Івашки Золочівської громади, Богодухівського району  Харківської області. Внаслідок обстрілів поранення отримав чоловік 1991 року народження. Його доправлено до обласної лікарні. Крім цього, внаслідок обстрілів у селі пошкоджені два будинки та господарчі споруди (https://suspilne.media/299104-rosiani-20-zovtna-z-gelikopteriv-obstrilali-selo-na-harkivsini-poranenij-colovik/).

Протягом доби військовослужбовці ЗС РФ обстрілювали Куп'янський район  Харківської області. Внаслідок обстрілів поранення отримали дві особи — 56-річна жінка та 58-річний чоловік. Їх було госпіталізовано до лікарні (https://t.me/synegubov/4571).

Також протягом доби військовослужбовці  ЗС РФ обстрілювали м. Куп'янськ. Унаслідок обстрілу поранення отримав 55-річний чоловік (https://t.me/synegubov/4571).

Протягом доби військовослужбовці ЗС РФ обстрілювали місто Вовчанськ, а також населені пункти Чугуївського та Харківського району. Інформація щодо жертв та постраждалих відсутня (https://t.me/synegubov/4571).

За інформацією Харківської обласної прокуратури станом на 20 жовтня 2022 року щонайменше 1500 цивільних у Харківській області загинуло внаслідок агресії Російської Федерації. Серед них — 76 дітей. Наймолодша жертва — це п'ятимісячний малюк. Також поранено 2500 цивільних осіб, серед них – 193 дитини. За період агресії РФ ексгумовано близько 500 цивільних осіб, 451 труп ексгумовано на місці масового поховання в Ізюмі та 45 на іншій території регіону. Правоохоронці Харківщини розслідують близько 6900 справ за статтею “порушення законів та звичаїв війни” (https://suspilne.media/298890-za-visim-misaciv-vijni-na-harkivsini-zaginuli-1500-civilnih-ludej-prokuratura/).

За інформацією ДСНС станом на 20 жовтня 2022 року від початку вторгнення щонайменше 265 людей загинули під завалами зруйнованих Росією будівель 

у Харківській області. Співробітники ДСНС завершили розбирання 285 об'єктів, 302 людини вдалося врятувати з-під завалів (https://suspilne.media/299032-vid-pocatku-vtorgnenna-ratuvalniki-harkivsini-znajsli-pid-zavalami-265-zagiblih-dsns/).

Загалом за добу рятувальники здійснили 26 оперативних виїздів, з яких: 5 — на ліквідацію пожеж, з яких 2 пов’язано з веденням бойових дій; 3 — на аварійно-рятувальні роботи; 15 — для надання допомоги населенню, поліції 

та комунальникам, 3 — інших виїзди.

За добу піротехніками ДСНС вилучено та знешкоджено 657 вибухонебезпечних предмети (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2775).

Резюме за день(за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Поранення отримали щонайменше 4 людини.

Пошкоджено  щонайменше 4  цивільні будівлі.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися