MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В’язнів херсонських тюрем окупанти вивезли до російських колоній і катують — правозахисники 

10.11.2022   
ХПГ-інформ

“Роздягали українців до гола і змушували так сидіти натовпом і чекати”. Ув’язнених із Херсона вивезли на територію рф за тиждень до відступу, повідомляє правозахисний проект “Гулагу нет”.

ВК-14 УФСВП Росії по Краснодарському краю

ВК-14 УФСВП Росії по Краснодарському краю

Засновник проекту Володимир Осєчкін опублікував одне із звернень, яке надійшло на гарячу лінію: “Хочу повідомити, що відбувається в ВК-14 УФСВП Росії по Краснодарському краю. З суботи на неділю (5 - 6 листопада) привезли етап “ув’язнених”/полонених з Херсона. Приймали етап у клубі. На ‘жорстокій прийомці’ був Хортік з управи і з ним — бійці штурмових віддіелень спецназу УФСВП, також у катуваннях брали участь начальник колонії Карпєйкін, заступник начальника по оперроботі Мітяєв, співробітники оперативного відділу та інспектори.  

Роздягали українців до гола і змушували так сидіти натовпом і чекати. У клубі є кімната з телефонами та відеозв'язком. Там є і стаціонарна відеокамера спостереження (саме ці файли відеоархіву зараз намагаються видалити і сфальсифікувати службову документацію про те, що камеру було відключено через несправність). Саме в цю кімнату заводили та били. Є люди із запливлими очима та розтинами. Серед засуджених є хворі на туберкульоз і так званий турбо-ВІЛ.

Коли їх били, то крики про допомогу були чутні дуже сильно… З третього поверху засуджені кричали, щоб зупинили побиття, але співробітники закрили ворота клубу і продовжили побиття…

Тих, хто приїхав, розділили. Частина в етапці сидить (кого сильно побили), частину перевели в барак (тих кому менше дісталося) для них спеціально звільнили місце. Ті, що приїхали, навіть не знали куди їх привезли, вони тільки в таборі дізналися, де вони. Співробітники до них ставляться вкрай жорстоко”.

Інше джерело повідомило правозахисникам, що станом на 9 листопада до виправної колонії №14 у Краснодарі доправили 253 громадянина України. Крім того у проекту є інформація, що в’язнів з України привезли також до Волгоградської області — до ВК-26. 

“Їх б’ють і знущаються над ними... Судячи зі слів співробітників конвою, понад 2 000 ув'язнених з України етаповані до нас у низку установ УІВ”, — цитують правозахисники звернення на пряму лінію проекту “Гулагу нет”.


Як ми повідомляли, 11 травня  окупанти увірвались до Херсонського слідчого ізолятора, закидали камери світлошумовими гранатами та відкрили вогонь з автоматів. Одного з в’язнів росіяни вбили за те, що той обурився їхніми діями. 

У дослідженні Харківської правозахисної групи, присвяченому українським установам виконання покарання під час війни зазначалося, що на Херсонщин захоплення установ покарання окупантами супроводжувалось залякуванням персоналу, насиллям та заохоченням до колаборації. “Результатом несвоєчасного реагування кримінально-виконавчої системи на виклики воєнного часу стала безпорадність засуджених та персоналу, перерви в фінансуванні, неналежно проведена евакуація, незабезпечення безпеки засуджених і персоналу, втрата майна ДКВС та засуджених і ув’язнених, розпач, невизначеність та відчуття покинутості напризволяще серед працівників кримінально-виконавчої служби, які в окремих випадках призвели до переходу персоналу на бік ворога та ‘здачу’ установ під контроль окупантів”, — вважає автор дослідження Михайло Романов.

 Поділитися