MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Всесвітній день дитини як іспит на дорослістьВ Україну повернули 37 дітей, яких окупанти вивезли з Харківської області Понад дві сотні дітей з Харківської області росіяни вивезли до ГеленджикаОкупанти похвалилися, що викрали з Маріуполя понад 1300 українських дітей. А потім видалили інформаціюЗ Донецької області до рф вивезли понад сто українських дітей і вже «влаштували» їх у прийомні російські сім’їПонад півтисячі українських дітей-сиріт готують до спрощеного набуття російського громадянства під Ростовом — радник мера МаріуполяРосія планує спростити процедуру усиновлення викрадених з України дітейВР підтримала у першому читанні законопроєкт, що дозволяє розлучатися під час вагітності та першого року життя дитини‘Її треба накачати’: правоохоронці провели обшуки у молодиків, які знімали непритомних дівчат на камеру і робили з цього контент для соцмереж

У темряві війни: в Україні зростає рівень домашнього насильства

05.12.2022   
Марина Гарєєва
На тлі війни домашнє насильство стає поширенішим і жорстокішим. Через відключення світла й нестабільний зв’язок постраждалі не завжди можуть звернутися по допомогу й рідше повідомляють про випадки насильства.

Ілюстративне зображення / Depositphotos [домашнє насильство]

Ілюстративне зображення / Depositphotos

У той час як у Національній поліції спостерігають зниження рівня злочинності за умов відсутності світла (за інформацією Ігоря Клименка, з 23 по 30 листопада кількість злочинів зменшилася на 16% порівняно з попереднім тижнем), на гарячу лінію надходить все більше повідомлень про випадки домашнього насильства.

Цю невтішну динаміку відмічав міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, підтвердила її і Марина Легенька, віцепрезидентка ГО “Ла Страда-Україна” у розмові з журналістами DW. За цей рік вже було отримано майже 28 000 повідомлень про випадки домашнього насильства, тоді як за 9 місяців минулого року було трохи більше ніж 21,7 тисячі звернень, пише DW.

Поза тим експертка підкреслила, що за теперішньої ситуації не варто надто покладатися на статистичні дані, адже люди можуть не звертатися до фахівців не тому, що не потребують поради або допомоги, а тому, що не мають змоги цього зробити.

“Значно знизився доступ постраждалих до отримання консультацій і допомоги. За звичайних умов, коли є світло і зв’язок, постраждалі могли зателефонувати й написати каналами електронної комунікації. Сьогодні ж ми фіксуємо звернення, коли після випадку домашнього насильства уже минув деякий час. Постраждалі звертаються тоді, коли отримали доступ до світла і зв’язку”, — розповіла Легенька журналістам DW.

Крім того, люди можуть не повідомляти про випадки насильства й не звертатися по допомогу, навіть коли зв’язок відновлено, якщо після вчинення насильства минув час, вважає експертка.

Люди, які звертаються на гарячу лінію, скаржаться на психологічне насильство (53%), фізичне насильство (28%), економічне насильство (18%) та сексуальне насильство (2%). Віцепрезидентка Ла Страда відзначає, що погіршуються і прояви домашнього насильства. “Якщо раніше у випадках фізичного насильства це була штовханина, то зараз ідеться більше про удари, побиття. І зараз більше таких проявів у сім’ях, де до війни такого насильства не було”, — каже експертка. Психологічний тиск, помножений на побутові проблеми, утворює вибухову суміш і підживлює жорстокість. При цьому особливо незахищеними залишаються діти, адже їм украй складно отримати як правову, так і психологічну допомогу за умов відсутності постійного зв’язку та відключень світла, пише DW.

Аби допомогти дитині у скрутній ситуації, Ла Страда забезпечує роботу Національної гарячої лінії для дітей та молоді.

Якщо дитина відчуває будь-які прояви насилля, вона може написати організації в інстаграм чи телеграм або зателефонувати й отримати необхідну підтримку.

Номери гарячої лінії для дітей та молоді: 0800 500 225 (зі стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).

За цими номерами також можуть зателефонувати небайдужі, які стали свідками насильства, вчиненого щодо дітей, або дорослі, які потребують фахової поради.

Також працює гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного).

Обидві лінії працюють безкоштовно, анонімно та конфіденційно, стверджують в Ла Страда. 

Варто зауважити, що повідомити про випадки домашнього насильства можуть і свідки. Таким чином сусіди чи знайомі можуть зарадити іншій людині або цілій родині. 

 Поділитися