MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Кримськотатарський ресурсний центр зафіксував майже 8 000 порушень основних прав людини на окупованому півострові Цьогоріч найбільше працівників медіа було вбито в Україні, — Міжнародна федерація журналістів Країна-катівня: звільнені українські військові розповіли про перебування в російському полоніБрудними чоботами по зоряному небу: росіяни майже знищили найбільший у світі радіотелескоп декаметрових хвильРуські Тишки: фосфорні бомби, вантажівки з пральними машинками і покинуті трупи росіянКоробочкине: пів року під обстрілами. ФоторепортажВасиленкове: село, через яке пройшла лінія фронтуКатівня в Пісках-Радьківських: поліція знайшла чергове місце злочину російської арміїУ Липцях на Харківщині знайшли катівнюЧетверо медиків загинули під час евакуації пацієнтів психіатричної лікарні у Харківській області 

Російські військові викрали українського професора Володимира Воровку

14.12.2022   
Марина Гарєєва
52-річного науковця забрали з власного дому 13 грудня та відвезли у невідомому напрямку.

Володимир Воровка, професор, доктор географічних наук

Володимир Воровка, професор, доктор географічних наук

13 грудня російські загарбники викрали Володимира Воровку, професора, доктора географічних наук, відомого в Україні та Європі науковця. Чоловік мешкав у селі Тамбовка, в Мелітопольському районі Запорізької області.

За інформацією, яку отримала Харківська правозахисна група, 52-річного науковця забрали з власного дому. На момент викрадення чоловік перебував вдома один. За інформацією свідків, близько 5.30 до будинку під’їхало 4 машини: три легкові автівки й мікроавтобус. З машин вийшли люди, вдягнені у військову форму. Вони увірвалися до будинку, де жив професор, і пробули там майже півтори години. Біля 7-ї ранку люди в російських одностроях вивели Володимира з будинку, всадовили в одну з автівок і відвезли у невідомому напрямку.

Рідні Володимира зверталися до представників окупаційної влади, писали заяви, але не отримали жодної відповіді. Невідомо, де зараз перебуває чоловік і в яких умовах його утримують.

Запорізька область є однією з тих, де фіксують найбільше випадків зникнень людини. За час повномасштабної війни ініціатива T4P зібрала дані про 352 зниклих, зокрема 7 дітей. Насильницьке зникнення, тобто затримання цивільної людини представниками держави без повідомлення будь-якої інформації про її перебування, є воєнним злочином відповідно до міжнародного кримінального права.

До повномасштабного вторгнення Володимир Петрович Воровка викладав у Мелітопольському педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького, завідував катедрою екології та раціонального природовикористання. Його праці цитують у всьому світі.

Чоловік має хронічні захворювання, потребує щоденного приймання ліків.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися