MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Російські військові викрали українського професора Володимира ВоровкуКримськотатарський ресурсний центр зафіксував майже 8 000 порушень основних прав людини на окупованому півострові Цьогоріч найбільше працівників медіа було вбито в Україні, — Міжнародна федерація журналістів Країна-катівня: звільнені українські військові розповіли про перебування в російському полоніБрудними чоботами по зоряному небу: росіяни майже знищили найбільший у світі радіотелескоп декаметрових хвильРуські Тишки: фосфорні бомби, вантажівки з пральними машинками і покинуті трупи росіянКоробочкине: пів року під обстрілами. ФоторепортажВасиленкове: село, через яке пройшла лінія фронтуКатівня в Пісках-Радьківських: поліція знайшла чергове місце злочину російської арміїУ Липцях на Харківщині знайшли катівнюЧетверо медиків загинули під час евакуації пацієнтів психіатричної лікарні у Харківській області ‘Тримали людей в боксах’ — після деокупації на Харківщині знайшли вже 10 катівень Тиждень у неволі: у Куп’янську окупанти утримували в неволі п’ятьох підлітківВовчанський агрегатний завод: російська катівня за чеченськими лекаламиЖити в окупації 4 місяці, піднімати український прапор на площі. Дві історії з ВовчанськаНа заводі у Вовчанську росіяни ‘катували струмом навіть батюшку’, — заступник директора заводуКатівня на заводі, морг на фермі і дорога життя через дамбу – як живуть люди на тимчасово окупованій частині ХарківщиниВ окупований Ізюм передали ліки для онкохворих – незважаючи на обстріли з боку росіянУ Борівській громаді на Харківщині пошкоджено та розграбовано більшість шкілНа Харківщині російські окупанти розстріляли волонтерів – розвідка

У Херсоні російські військові створили окрему камеру для дітей, — Омбудсман

16.12.2022   
Марина Гарєєва
За свідченнями людей, яких росіяни незаконно утримували в одній із катівень, в окремому приміщенні були ув’язнені українські діти. Самі окупанти називали це приміщення “дитячою камерою”. Росіяни затримували дітей, які, на їхню думку, “чинили спротив”.

Одна з катівень у Херсоні, 2022 рік. © СБУ

Одна з катівень у Херсоні, 2022 рік. © СБУ

В одній із херсонських катівень була окрема кімната, де російські окупанти утримували дітей.

Про це розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 14 грудня.

“Ми вперше зафіксували катування дітей”, — заявив омбудсман під час пресбрифінгу до презентації спеціальної доповіді щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок збройної агресії Росії.

За свідченнями людей, яких росіяни незаконно утримували в одній із катівень, в окремому приміщенні були ув’язнені українські діти. Самі окупанти називали це приміщення “дитячою камерою”.

За інформацією Лубінця, приміщення, де утримували дітей, було таким само сирим, як і решта катівень. Єдина відмінність дитячої тюремної камери полягала в тому, що на підлозі були килимки: російські військові “кинули три каремати, дуже тонкі, на підлогу — і називали це ‘покращеними умовами для дітей’”.

За інформацією омбудсмана, було встановлено, що російські військові давали дітям воду через день і практично не годували. Крім того, окупанти використовували психологічний тиск і розповідали дітям, що їхні батьки нібито від них відмовилися; говорили, що діти вже не повернуться додому.

Російські військові затримували дітей, які, на їхню думку, “чинили спротив”. Дмитро Лубінець навів один приклад, коли вся “провина” 14-річного хлопчика полягала в тому, що він “сфотографував розбиту російську техніку”. Після цього його затримали, незаконно утримували в дитячій катівні та піддавали тортурам.

Також омбудсман розповів про відвідини Балаклії на деокупованій Харківщині, де людей незаконно ув’язнювали й катували. Один хлопець перебував у такій катівні 90 днів. За цей час росіяни інсценували страти: виводили хлопця “на розстріл” і стріляли над головою, різали дитину ножем, “нагрівали метал і випалювали частини тіла”. Крім того, хлопець цілодобово чув крики чоловіків і жінок, яких катували. 

За інформацією Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, на деокупованій Херсонщині вже виявлено 10 катівень. Чотири з них — у самому Херсоні.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися