MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 19 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 18 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 17 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 16 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 15 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 листопада 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 листопада 2022 року

20.11.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Смт Шевченкове, 20 листопада © Харківська обласна прокуратура

Смт Шевченкове, 20 листопада © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 20 листопада 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


Протягом доби ЗС РФ обстрілювали м. Куп'янськ Харківської області. Внаслідок обстрілів пошкоджені  об'єкти цивільної промисловості та складські приміщення (https://t.me/synegubov/4796).

Близько 22:20 ЗС РФ з ЗРК “С-300” нанесли 2 ракетних удари по селищу Шевченкове Шевченківської об’єднаної громади, Куп’янського  району Харківської області. Російська ракета влучила у двоповерховий 16-квартирний будинок, що призвело до його часткового руйнування. Крім того, пошкоджено сусідній будинок та школу.

У квартирі загинула прокурор Шевченківського відділу Куп’янської окружної прокуратури Харківської області. Також внаслідок обстрілу щонайменшедвоєлюдей отримали поранення (https://t.me/suspilnekharkiv/19369; https://t.me/synegubov/4796; https://t.me/prokuratura_kharkiv/6810).

Смт Шевченкове, 20 листопада © Харківська обласна прокуратура

Смт Шевченкове, 20 листопада © Харківська обласна прокуратура

Крім того, російські окупанти протягом доби з мінометів та артилерії обстрілювали райони населених пунктів Куп’янського, Харківського та Чугуївського районів (https://t.me/synegubov/4796).

Станом на 20 листопада  2022 року з початку деокупаційних заходів у Харківській області слідчими підрозділами Національної поліції України було зареєстровано 3 107 воєнних злочинів, з яких найбільше за ст. 438 КК України — 2730, за ст. 111-1 КК України — 320 та інші  (https://t.me/police_kh_region/13560).

Загалом за добу рятувальники здійснено 19 оперативних виїздів, з яких:

11 — на ліквідацію пожеж, 1 з яких спричинено ворожими обстрілами;

8 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам;

За добу піротехніками ДСНС вилучено та знешкоджено 86  вибухонебезпечних предметів (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2851). 

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

Загинула щонайменше 1 людина.

Поранено щонайменше 2 осіб.

Пошкоджено  щонайменше 7 цивільних будівель.

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися