Російський військовослужбовець закликає вбивати українських дітей ‘ще в утробі’, — ГУР
5 січня 2023 року Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило чергове перехоплення, в якому російський військовослужбовець розповідає своїй співрозмовниці про власні плани й окреслює своє ставлення до українців. Представник російської армії закликає не жаліти ані українців, ані українських дітей, бо, на думку окупанта, в Україні дітей змалку навчають “вбивати й ненавидіти росіян”. Чоловік прямо каже, що хоче вбивати українських дітей “ще в утробі”, й додає, що так і робитиме, що так і робить.
Наводимо пряму мову, перекладену українською:
“Кицю, це — всього лише хохли. Кицю, це — всього лише потолоч. Це всього лише пил, блін. Ну чому ви через них переймаєтеся? Це нас скоро не буде, нас зітруть з лиця землі, наших людей усіх кінчать там. А кого не кінчать, вони самі приповзуть й проситимуть про помилування. Забудь ти про цю націю, не буде її ніколи більше в житті. Залишилося зовсім трохи: її зітруть з лиця землі — і все, не буде цієї хохляцької ненависті. Вони самі винні в тому, що наробили, тому нехай уже вмирають швиденько”, — говорить представник російської армії.
“А діти?” — запитує співпрозмовниця.
“По***й на них теж. Я ***в у рота їхніх дітей. Усіх дітей, уй***ів, покручів, навчають у таборах, розумієш, щоб вони вбивали й ненавиділи росіян. Ось і все. Хохляцька дитина, б**дь, — треба задушити н***й ще в утробі. Тому я так робитиму і роблю. Добре, все, цілую”, — відповів російський загарбник.
У ГУР не уточнюють, де саме наразі перебуває чоловік. Так само невідомо, коли саме відбувалася перехоплена розмова.
“Даний запис в черговий раз підтверджує, що це не просто війна з відповідними військовими цілями, а цілеспрямований геноцид української нації”, — зауважили в ГУР.
Нагадаємо, що відповідно до статті II Конвенції про геноцид 1948 року, геноцид визначається як
“наступні дії, вчинені з наміром знищити, цілком або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову або релігійну групу як таку:
а) вбивство членів такої групи;
b) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи;
c) навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її;
d) заходи, розраховані на недопущення дітонародження в середовищі такої групи;
е) насильницька передача дітей з однієї групи в іншу.”
Згідно зі статтею III Конвенції караними є такі діяння:
“а) геноцид;
b) змова з метою вчинення геноциду;
c) пряме або публічне підбурювання до вчинення геноциду;
d) замах на вчинення геноциду;
e) співучасть у геноциді.”
Раніше директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров та Тетяна Самодерженкова писали про особливості доведення геноцидного наміру й геноцид, вчинений представниками Російської Федерації в Маріуполі.
За даними порталу “Діти війни”, від початку повномасштабного вторгнення до 7 січня 2023 року в Україні: 453 дитини загинули, 877 дітей поранено, 353 дитини зникли безвісти, 13 876 дітей були депортовані. “Точну кількість постраждалих дітей встановити неможливо через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території України”, — зауважують на сайті.
Крім того, від початку введення воєнного стану в Україні правоохоронці розпочали досудове розслідування в 7 кримінальних провадженнях за фактами вчинення російськими військовослужбовцями злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей. Такі дані з Офісу Генерального прокурора були наведені у доповіді уповноваженого Верховної Ради України щодо додержання прав осіб, які постраждали внаслідок російської збройної агресії. У зазначеній доповіді було проаналізовано період із 24 лютого до 31 жовтня 2022 року. За цей час було встановлено п’ятьох потерпілих дітей: постраждали дівчата віком від 4 до 16 років. Задокументовані випадки сталися в Київській, Херсонській та Чернігівській областях, що перебували під російською окупацією. Одне провадження вже було передане до суду. Правоохоронці не повідомляли деталі цієї справи, проте ще у квітні 2022 року Президент України, звертаючись до парламенту Литви, згадував “вояка Бичкова із Пскова”, який “відправляв товаришам відео того, що він робив з немовлям”. Інформація про те, що в Росії затримали Олексія Бичкова, який служив у військовій частині №64044 у передмісті Пскова, з’являлася і в російських ЗМІ: 9 квітня 2022 року про це написали у виданні “Вот так”. Журналісти зауважили, що на деяких відео Олексій Бичков скоює дії сексуального характеру щодо немовляти.
Колишня Омбудсман Людмила Денісова на своїй фейсбук-сторінці також писала про випадки зґвалтувань українських дітей російськими військовими.
Комісія з розслідування порушень в Україні, уповноважена Радою ООН з прав людини, підтвердила випадок зґвалтування дитини, що трапився на Київщині у березні 2022 року, коли один із російських військових зґвалтував чотирирічну дитину. Загалом, від початку повномасштабного вторгнення Офіс Генерального прокурора зафіксував 154 факти сексуального насильства з боку російських військовослужбовців. Наразі є чимало свідчень того, що зґвалтування вчинялися з мовчазної згоди чи за прямими наказами військового командування Російської Федерації й здійснювалися цілеспрямовано як зброя проти мирного населення.
Крім того, було знайдено дитячі катівні й зафіксовані факти катування дітей у Херсоні. Російські військовослужбовці затримували дітей, які, на думку окупантів, “чинили спротив”. “Неблагонадійних” дітей утримували в неналежних умовах та катували.