MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 29 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 28 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 27 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 26 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 25 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 24 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 23 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 22 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 21 листопада 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 20 листопада 2022 року

Хронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 30 листопада 2022 року

30.11.2022   
ХПГ веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.

Куп’янськ після ворожого обстрілу, 30 листопада © Харківська обласна прокуратура

Куп’янськ після ворожого обстрілу, 30 листопада © Харківська обласна прокуратура

Харківська правозахисна група веде документування міжнародних злочинів (геноцид, злочин проти людяності, воєнні злочини), ймовірно вчинених російськими окупантами в Харкові та Харківській області. Сьогодні ми публікуємо опис подій за 30 листопада 2022 року. Просимо очевидців надсилати нам інформацію за формою, що додається.


Керуючись настановами українських військових, ми не публікуємо точних адрес будинків, у які влучили російські бомби і снаряди, але зберігаємо всі ці дані для подальшого використання в майбутніх судових процесах проти воєнних злочинців.


За даними Харківської обласної прокуратури, 30 листопада близько 7 години ранку російські військові здійснили артилерійський обстріл м. Куп‘янськ: пошкоджено будинок культури та приватний будинок (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6920).

За даними Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, близько 16:00 ворог обстріляв селище Липці Харківського району. Внаслідок влучання у житлову зону у двох  чотириповерхових будинках пошкоджено фасади, вибито вікна, перебито мережу газопостачання. Також сталась пожежа у трьох гаражах. Її площа склала 10 кв. м. На місці події працювали рятувальники 33-го Державного пожежно-рятувального посту та 22-ї Державної пожежно-рятувальної частини ДСНС. О 16:22 вони локалізували вогонь та о 16:52 ліквідували його (https://t.me/DSNS_Kharkiv/289).

Згідно з повідомленням Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, о 16:50 на території села Кіндрашівка Куп’янської громади ворожий снаряд влучив у приватну господарчу будівлю, яка загорілась. Площа пожежі склала 40 кв. м. Рятувальникам 44-ї ДПРЧ знадобилось близько години часу, аби приборкати вогонь (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2890).

За даними Головного управління ДСНС України в Харківській області, о 22:53 у селі Вовчанські Хутори Вовчанської громади влучання окупаційних військ спричинило пожежу у лазні на території приватного домоволодіння. Вона горіла на площі 42 кв. м. Для ліквідації вогню рятувальникам 47-ї ДПРЧ також знадобилось блиько 1 години (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2890).

Згідно з повідомленням Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, за добу двічі рятувальники виїздили на перевірку місць влучання ворожих снарядів. У селі Кіндрашівка та м. Куп’янську Куп’янської громади ворог завдав шкоди приватним домоволодінням. Пожеж не зафіксовано (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2890).

За даними Харківської обласної прокуратури, у Козачій Лопані внаслідок обстрілів ЗС РФ зруйновано 4 квартири багатоквартирного будинку. Для забезпечення належного розслідування російських воєнних злочинів прокурорами спільно зі слідчими поліції проводяться необхідні слідчі дії (https://t.me/prokuratura_kharkiv/6920).

Поліція Харківської області повідомляє, що тривають роботи по обстеженню та розмінуванню населених пунктів. Станом на 7:37 ранку 30 листопада працівниками вибухотехнічної служби Національної поліції України з початку деокупаційних заходів обстежено територію загальною площею близько 1 947,5 га. Вилучено 26 482 вибухонебезпечних предмета, знищено — 4 421 (https://t.me/police_kh_region/13788).

Резюме за день (за зібраними нами даними, потребує доповнення та уточнення)

За даними голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, у кілька разів збільшилася інтенсивність обстрілів у Куп’янському районі. Протягом доби росіяни постійно наносили артилерійські удари по населених пунктах прикордонних громад району. Виникали пожежі в будинках, господарчих спорудах, складах, є влучання по відкритих територіях. Під обстрілами також перебували прикордонні Вовчанська та Липецька громади — горіли гаражі, пошкоджені фасади приватних будинків (https://t.me/synegubov/4911). 

За даними Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Харківській області, за добу здійснено 29 оперативних виїздів, з яких: 15 — на ліквідацію пожеж, з яких 4 були спричинено ворожими обстрілами; 8 — для надання допомоги населенню, поліції та комунальникам; 6 — інші виїзди (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2890).

Згідно з повідомленням Головного управління ДСНС України в Харківській області, що піротехнічними підрозділами ДСНС протягом доби вилучено та знешкоджено 73 вибухонебезпечні предмети (https://t.me/DSNS_Kharkiv/2890).

Якщо ви можете надати додаткову інформацію, будь ласка, скористайтеся формою.

 Поділитися