MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Нідерландський суд: ‘Стрєлков’, ‘Хмурий’ та ‘Крот’ — винні в катастрофі MH17

17.11.2022   
ХПГ-інформ
Гіркін, Дубинський та Харченко винні у катастрофі MH17. Їх заочно засудили до довічного ув’язнення. Пулатова виправдано. Сьогодні Нідерландський суд оголошує вирок у справі про збиття літака MH17. 

Гіркін, Дубинський та Харченко винні у катастрофі MH17 та загибелі 298 людей. Олега Пулатова виправдано. Сьогодні Нідерландський суд оголошує вирок у справі про збиття літака MH17, повідомляє Радіо Свобода. 

«Боїнг-777» рейсу МН17

«Боїнг-777» рейсу МН17

Суд у Гаазі визнав, що літак, який прямував рейсом MH17, було збито саме ракетою російського виробництв.

“Суд вважає, що що MH17 був збитий в результаті обстрілу ракети БУК з поля ферми поблизу Первомайська, у результаті чого загинули 283 пасажири та 15 членів екіпажу”, — наголосив головуючий суддя Хендрік Стінхейс. Суд також дійшов висновку, що саме Росія контролювала сепаратистів на території так званої “ДНР”.

Прокуратура вимагала довічного ув’язнення для всіх чотирьох обвинувачених у справі   —  громадян Росії Ігоря Гіркіна (“Стрєлкова”), колишнього міністра оборони “ДНР”; Сергія Дубинського (“Хмурого”), колишнього командира ГУР “ДНР”; Олега Пулатова (“Гюрзи”), колишнього голови відділу ГРУ “ДНР” та громадянина України Леоніда Харченка (“Крота”), колишнього командира підрозділу ГРУ “ДНР”.

У результаті провину одного з обвинувачених, росіянина Пулатова, довести не вдалося.

“Пулатов виправданий, оскільки не доведено, що він мав змогу скасувати наказ, який уже віддав Дубінський, і не брав належної участі в наданні, транспортуванні і запуску Бука”, — цитує Радіо Своода доктора міжнародного права в Амстердамському вільному університеті Марієке де Гун.

Гіркіна, Дубинського та Харченка заочно засудили до довічного ув’язнення.

Суд визначив суму компенсації рідним загиблих в обсязі понад 16 млн євро.


Пасажирський літак “Боїнг-777” рейсу МН17 “Малайзійських авіаліній”, що летів з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули 298 людей — 283 пасажири та 15 членів екіпажу.

Міжнародне розслідування, очолюване Нідерландами, дійшло висновку, що “Боїнг” був збитий ракетою з російського зенітно-ракетного комплексу Бук, завезеного на українську територію для підтримки збройних формувань “ДНР/ЛНР”.

Суд почався 9 березня 2020 року. Жоден з обвинувачених на процес не з’явився, тільки Пулатова у судових засіданнях офіційно представляють адвокати. Проте нідерландські закони передбачають можливість судити підозрюваних заочно. 

Розгляд справи завершився в червні 2022 року. 

10 липня 2020 року Нідерланди подали позов проти Росії до ЄСПЛ. 

 Поділитися