MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Незаконні’ квіти, одиночні пікети, коктейлі Молотова — дайджест російських протестівМолитва за мир під забороною — дайджест російських протестів‘Міста говорять’ — дайджест російських протестівКвіти та поезія проти війни — дайджест російських протестівСтихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестівМир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів ‘Івасі’ проти вобли — дайджест російських протестівЦерковне підпілля, рух ‘Атеш’, неприязнь до вобли — дайджест російських протестів‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестів‘Труна додому за рахунок держави’— дайджест російських протестівБоротьба з “могилізацією” — дайджест російських протестів‘200 днів болю та крові. Вам мало?’— дайджест російських протестів‘В силах зупинити цю війну’— дайджест російських протестів

‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів

27.02.2023   
Наші інформ.
Призовник із Комі наклав на себе руки 10 лютого. “Вирішив померти тут, на рідній землі, без чужої крові на руках”, — йдеться в передсмертній записці.

Меморіал убитим українцям у місті Араміль Свердловської області. Фото: ФАС

Меморіал убитим українцям у місті Араміль Свердловської області. Фото: ФАС

Самогубство призовника

Призовник із Комі, Сергій Грідін наклав на себе руки 10 лютого. 14 лютого з’явилося фото передсмертної записки, в якій Грідін розповідає, як просив дозвіл у командира роти не їхати в Україну. Після цього командир та сержанти йому “не давали проходу своїми знущаннями”. Грідін пише, що розповісти про всі знущання, вчинені “цими тваринами”, він не може, але сподівається, що їх посадять за доведення людини до самогубства. “Вирішив померти тут, на рідній землі, без чужої крові на руках”.

Сергій Гридін учинив самогубство

Сергій Грідін і його передсмертна записка.

Кримінальні переслідування

У Барнаулі суд виніс вирок журналістці Марії Пономаренко: її засудили до шести років колонії за “розповсюдження фейків” про армію (стаття 207.3 КК РФ) та на п’ять років заборонили займатися журналістською діяльністю. Марію заарештували у квітні через пости у телеграм-каналі про загиблих у Маріуполі. 

*

Орловського поета та колишнього вчителя Олександра Бившева арештували за антивоєнні вірші та пости про Україну. На початку лютого щодо поета було порушено кримінальну справу за статтею про заклики до тероризму (частина 2 статті 205.2 КК РФ). 

Олександр Бившев © Радіо Свобода

Олександр Бившев © Радіо Свобода

У Пензі порушено кримінальну справу проти Миколи Гуценовича. Чоловіка звинувачують у “дискредитації” армії (ч. 1 ст. 280.3 КК) через лайки до антивоєнних публікацій у соцмережах. Раніше його оштрафували на 30 тис. рублів за антивоєнний пікет.

Адміністративні справи та штрафи

18 лютого суд в Астрахані оштрафував на 30 тис. рублів та арештував на п’ять діб Ярослава Савіна за статтею про дискредитацію армії (стаття 20.3.3 КоАП РФ) та дрібне хуліганство (ч. 2 ст. 20.1 КоАП РФ). Днем раніше чоловіка було затримано через емодзі з українським прапором у назві його телеграм-каналу.

*

Мешканку Твері оштрафували на 30 тис. рублів за статтею про дискредитацію армії РФ: жінка принесла квіти у пам’ять про загиблих в українському місті Дніпро.

Твер

Твер

 *

Мешканця Краснодарського краю Олесандра Дейнегу оштрафували на 45 тис. рублів: в одній із соцмереж чоловік виклав відео українською мовою, що “дискредитує” армію РФ.

*

На студента Сахалінського морського коледжу склали протокол за статтею про дискредитацію армії (ст. 20.3.3 КоАП). Другокурсник Анатолій К. заявив викладачу, що не бажає жити у країні, причетній до “вбивств мирного населення в Україні” та “загарбницької війни”. Про це повідомили до поліції. Силовики вилучили зошит з “написом на підтримку ЗСУ”. Студенту загрожує штраф до 50 тис. рублів.

*

Суд у Новоросійську призначив штраф у розмірі 40 тисяч рублів Степану Косолапову за статтею про дискредитацію армії (ст. 20.3.3 КоАП) за антивоєнний пікет. Доказами у суді стали фотографія з інтернету, на якій було розмито обличчя, та пояснення Косолапова, які він надав під загрозою фізичної розправи.

Степан Косолапов, Новоросійськ

Степан Косолапов, Новоросійськ

*

Жителя Сочі Ільгаза Іскандарова оштрафували на 30 тисяч рублів за кілька антивоєнних коментарів у “ВКонтакте”. В одному з них ішлося про те, що російська армія бомбить Київ і знищує мирне населення України, а голова “ПВК Вагнер” Євгеній Пригожин є злочинцем. В іншому — використовувалося гасло “Ні війні”.

*

Максим Липкань залишив заявку в мерії Москви про проведення мітингу “Рік пекла” 24 лютого. Йому відмовили. Наступного дня Максима затримали на вокзалі. На чоловіка було складено два протоколи — про дискредитацію армії (ст. 20.3.3 КпАП) та про організацію неузгодженої акції (ч. 2 ст. 20.2 КпАП).

*

У Магаданській області Анну Просвіріну оштрафували на 30 тисяч рублів. 27 вересня Просвіріна прив’язала до дверної ручки та віконних ґрат місцевої прокуратури стрічки зі словами “24 лютого вбили Росію”, “Ні путінському режиму”, “Путіна та його друзів під суд” та “Зупиніть російський фашизм”.

*

Слюсара Володимира Кисельова звільнили з Нижегородського авіаційного заводу “Сокіл” після штрафу за зірвані провоєнні листівки. Також його внесли до “чорного списку на підприємствах Нижнього Новгорода” як “небажану персону”.

Люди мистецтва проти війни

Лідера групи (рос.) “Несчастный случай” Олексія Кортнєва затримали у Новосибірську. Його концерт було зірвано за участю силовиків. Учасники (рос.) “Несчастного случая” категорично засуджують дії Кремля в Україні.

*

У Санкт-Петербурзі скасували спектакль “Ейнштейн і Маргарита”, де головні ролі грають Ксенія Раппопорт та Олексій Сєрєбряков; раніше вони висловлювались проти війни в Україні. 

*

У Ростові-на-Дону та Краснодарі скасували концерти коміка Олександра Ревви, заплановані на 15 і 16 лютого; він неодноразово висловлювався проти війни.

*

У Тулі 14 лютого скасували концерти Клави Коки та групи “Louna”. Виступ Louna також скасували в Рязані, а раніше — у Москві, Ярославлі, Твері та Удмуртії. Група виступила проти війни після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

Видимий протест

Дмитро Глухов, Єкатеринбург

Дмитро Глухов, Єкатеринбург

Росіяни продовжують влаштовувати стихійні меморіали на пам’ять про мирних мешканців, загиблих від ракетного удару по місту Дніпро. Відомо про щонайменше 108 стихійних меморіалів у 69 містах Росії. Цього тижня з’явилися нові — у Тюмені та Омську.

Брянськ

Брянськ
 

В Іванові активісти продовжують розповсюджувати антимобілізаційні листівки.Антимобілізаційні листівки в Іваново

Антимобілізаційні листівки в Іваново


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися