MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Лютий триває рік — дайджест російських протестів‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів‘Незаконні’ квіти, одиночні пікети, коктейлі Молотова — дайджест російських протестівМолитва за мир під забороною — дайджест російських протестів‘Міста говорять’ — дайджест російських протестівКвіти та поезія проти війни — дайджест російських протестівСтихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестівМир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів ‘Івасі’ проти вобли — дайджест російських протестівЦерковне підпілля, рух ‘Атеш’, неприязнь до вобли — дайджест російських протестів‘Стій за свої переконання, навіть якщо здається, що стоїш один!’— дайджест російських протестів‘Труна додому за рахунок держави’— дайджест російських протестівБоротьба з “могилізацією” — дайджест російських протестів

‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестів

16.03.2023   
Наші інформ.
“Прямо зараз ми не здатні зупинити війну, але це не означає, що ми безсилі. Я хочу, щоб кожен із вас задумався, що може зробити особисто він. Відповідь ‘нічого’ не приймається”, — заявив на суді Дмитро Іванов. Його засудили до восьми з половиною років колонії.

Антивоєнна ікона, фото з телеграм-каналу ОЧНИСЬ

Антивоєнна ікона, фото з телеграм-каналу "ОЧНИСЬ"

Вироки

23-річного студента та автора телеграм-каналу “Протестний МГУ” Дмитра Іванова засудили до восьми з половиною років колонії за публікації антивоєнних постів та заклики виходити на антивоєнні акції. У своїй останній промові в суді Дмитро закликав росіян не здаватися: “Щоб наші сподівання справдилися, від пасивного почуття провини, спрямованого в минуле, нам треба прагнути усвідомлення власної громадянської відповідальності, від жалю про те, що сталося, переходити до вирішення наявних проблем та планів на майбутнє. Так, прямо зараз ми не здатні зупинити війну, але це не означає, що ми безсилі. Я хочу, щоб кожен із вас задумався, що може зробити особисто він. Відповідь ‘нічого’ не приймається”.

Дмитро Іванов. Фото: СОТА

Дмитро Іванов. Фото: СОТА

*

У Кемеровській області журналісту Андрію Новашову призначили вісім місяців виправних робіт за пости про війну в Україні у “ВКонтактє”. У публікаціях Андрія були такі слова і фрази, як “окупанти”, “цілеспрямоване бомбардування”, “країна-агресор” та інші. Андрій завершив свою промову на суді словами: “Мілітаристів та фальсифікаторів — під суд. Росії — свободу. Україні — мир”.

Журналіст Андрій Новашов, фото: Холод

Журналіст Андрій Новашов, фото: Холод

*

Жителя Москви Олексія Нечушкіна засудили до чотирьох років колонії: рік тому він заїхав своєю машиною на Пушкінську площу та підпалив салон. На автомобілі було написано “Народ, вставай!”, “Це війна”. Мати Олексія родом з України. У своїй промові в суді Олексій сказав: “Я сильно переживав за родичів і не хотів, щоб вони думали, що я байдужий”.

Влада воює з дітьми

Листівка у Москві. Фото: Видимый протест

Листівка у Москві. Фото: Видимый протест

“Дитину відправляють до притулку, а її батька заарештовують за антивоєнний малюнок / Вас все ще влаштовує??” — запитують москвичів автори листівки.

Батька шестикласниці з міста Єфремів Тульської області Маші Москальової, яка намалювала антивоєнний малюнок на уроці малювання, відправили із СІЗО під домашній арешт, проте органи опіки відмовилися повертати його доньку з притулку. Шкільна вчителька написала донос на дівчинку в поліцію, і до квартири Москальових прийшли з обшуком. Батька Маші Олексія Москальова затримали, посилаючись на статтю про “дискредитацію армії”, а школярку забрали до притулку. Як повідомив 15 березня адвокат Володимир Білієнко, який захищає інтереси Олексія, дівчина пробуде у “реабілітаційному центрі” принаймні до 4 квітня. Саме тоді відбудеться засідання суду щодо обмеження батьківських прав матері та батька Маші. 

Марія Москальова з малюнком. Фото надав батько дитини журналістам “ОВД-Інфо”

Марія Москальова з малюнком. Фото надав батько дитини журналістам “ОВД-Інфо”

Представник партії “Яблуко” запустив петицію з вимогою повернути Машу додому. На момент складання дайджесту петиція набрала 132 719 підписів.

*

Це не єдиний випадок репресій проти неповнолітніх та їхніх батьків за минулий тиждень: 5 березня 15-річного прийомного сина бурятської активістки Наталії Філонової відправили до дитбудинку. Наталю затримали на антивоєнному мітингу, її сина Володимира Алапикіна влада забрала у родичів і спочатку помістила до лікарні, потім — до соціально-реабілітаційного центру, а згодом — до дитбудинку.

Наталія Філонова, фото: Холод

Наталія Філонова, фото: Холод

Масляні протести

Анонімні активістки використовували Масляну для антивоєнних акцій. Наслідуючи язичницьку традицію спалювання опудала на знак вітання весни, активістка з Владивостока спалила опудало, зроблене з газет з російською пропагандою війни. Інша активістка завершила масляні гуляння публічним спаленням опудала з обличчям Путіна.

Антипутінська масляна

Антипутінська масляна

Відкритий лист

В Ульяновську мешканці написали відкритий лист проти присвоєння школі імені Олександра Шишкова, учасника війни в Україн, а не померлого нещодавно директора освітнього закладу. У зверненні йдеться про те, що авторам незрозуміло, які заслуги перед школою мав учасник війни Шишиков.

Підпали військкоматів

У Тобольську 15-річного сина учасника війни заарештували за намір підпалити військкомат. Раніше школяр висловлював незгоду з війною у соцмережах. Підлітка ув’язнили на два місяці.

*

16-річний гімназист із Санкт-Петербурга кинув пляшку з пальним під двері військкомату в Кіровську. Юнака відправили до СІЗО та звинувачують у замаху на теракт.

*

У Сосновому Бору Ленінградської області невідомий підпалив військкомат. Будівля спалахнула, постраждалих немає.

У Санкт-Петербурзі 25-річний місцевий мешканець розбив вікно військкомату і залишив у будівлі антивоєнні гасла: “Ні війні”, “Досить вбивати” та “Скільки можна вбивати”.

*

У карачаєво-черкеському військкоматі місцевий житель заявив співробітнику поліції, що на війну йти він не хоче, а хоче цей військкомат підірвати. Поліцейський затримав чоловіка та забрав його до Слідчого комітету.

Антивоєнні пікети

Антивоєнні пікети пройшли у Москві, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі, Краснодарі та Воронежі. Написи на плакатах: “Не створи собі кумира! Чи не вбив! Не кради!”, “За мир”, “Ні війні”.

Вуличні пікети

Вуличні пікети

Протести у мистецтві

Російський репер Mi-GEL випустив кліп на антивоєнну пісню “Хто переміг?” із рядками “Вже цілий рік іде спеціальна операція ‘геноцид’ , руйнуючи та знищуючи життя сотні тисяч людей”. У кліпі є відеоряд з репортажами з розбомбленого Маріуполя.

*

Російська художниця опублікувала фотографію ікони, розписаної в кольорах прапора України.

Вуличний протест

На вулицях різних міст Росії продовжують з’являтися квіти на знак скорботи про жертв війни та антивоєнні висловлювання: “Путлер капут”, “МерZість”, “Путін — терорист”, “Лютий триває рік”, “Війну не обнулити”, “Не будь зомбі”, “Хуй війні”, “Єдина Росія — це партія могілізації”, “Обережно брехня” (з фотографіями пропагандистів), “У небезпеці не батьківщина, а режим! Ви не повинні підставлятися під кулі, які летять у нього! Вам не потрібна ця війна. Росія — це ви!”, “Ні війні! Жодні цілі війни не виправдовують смерть дитини” та інші.

Міста говорять

Міста говорять

Міста говорять

Міста говорять

“Загроза” армії РФ у фітнес-клубі


У Сочі поліція оштрафувала відвідувачку фітнес-клубу за заняття фітнесом у футболці “Моліться за Україну”.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися