MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Пікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестів

22.03.2023   
Наші інформ.
У місті Артьом Приморського краю на авіабазі партизани спалили бойовий літак Су-27. А в Бурятії невідомі пошкодили залізну дорогу.

Ольга Демідова, Москва

Ольга Демідова, Москва

Продовження історії Маші Москальової

Співробітники центру, де перебуває Маша Москальова, не дають дівчині телефон, щоб вона могла зателефонувати батьку. До неї також не пропустили депутатку Ольгу Подольську та волонтерку. Про це повідомляє адвокат Володимир Білієнко, що представляє інтереси батька дівчини Олексія Москальова. З Машею немає ніякого зв’язку з 1 березня. Тим часом комісія у справах неповнолітніх подала позов щодо обмеження у батьківських правах батька тульської шестикласниці. Як розповів Володимир Білієнко, дівчина пробуде у “реабілітаційному центрі” принаймні до 4 квітня. Саме тоді відбудеться засідання суду щодо обмеження батьківських прав матері та батька Маші.

Ранок 1-го березня 2023 року. Марія Москальова розповідає про затримання батька. Скриншот з відео, оприлюдненого в телеграм-каналі “ОВД-Інфо”

Ранок 1-го березня 2023 року. Марія Москальова розповідає про затримання батька. Скриншот з відео, оприлюдненого в телеграм-каналі “ОВД-Інфо”

Нагадаємо, Маша опинилася у притулку після того, як її батька Олексія Москальова затримали за підозрою в дискредитації російської армії та відправили під домашній арешт. У квітні 2022 року директорка школи, у якій навчалася дівчина, викликала поліцію через антивоєнний малюнок, який Маша намалювала на уроці образотворчого мистецтва.

Пікети

У Воронежі затримали пікетчицю Вікторію Кочкасову, яка стояла з антивоєнним плакатом “Зі святом, милі дами” біля пам’ятника Івану Нікітіну.

За цей плакат у Воронежі затримали Вікторію Кочкасову

За цей плакат у Воронежі затримали Вікторію Кочкасову

*

В Нальчику після антивоєнного пікету з плакатом “Ні війні” арештували на п’ять діб Павла Улібегова (“дискредитація армії” та “непокора поліції”).

*

8 березня у Москві біля будівлі Центрального телеграфу затримали пікетницю Ольгу Демідову з плакатом “Нам не потрібні квіти. Нам потрібен мир!” Активістка пояснила, що акцію спрямовано на переосмислення уявлень про свято у сучасних реаліях.

*

У Самарі суд оштрафував місцевого жителя Володимира Авдоніна на 45 тисяч рублів (близько 3 мінімальних зарплат) за статтею про дискредитацію армії через його пікет 24 лютого з плакатом “Ні путінському терору!”.

*

В Уфі суд оштрафував на 30 тисяч рублів (близько 2 мінімальних зарплат) за статтею про дискредитацію армії 24-річного місцевого жителя Кліма Пташинського. 13 січня його затримали з плакатом “Зупиніть вторгнення в Україну” біля приймальні президента РФ, під час пікету, на який він вийшов у день приїзду Путіна в Уфу.

Інші форми “дискредитації”

Дискредитація сил любові, робота художника Льоші Бурстона, Єкатеринбург

"Дискредитація сил любові", робота художника Льоші Бурстона, Єкатеринбург

В Уфі затримали місцевого жителя Кирила Русакова через антивоєнні наліпки та написи на його сходовому майданчику.

*

У вікні петербурзького незалежного книжкового магазину (рос.) “Все свободны” з’явився отвір — вірогідно від кулі. На вікні магазину був напис “Миру — мир”, що, мабуть, викликало агресивну реакцію. “Не віриться що є люди, які так сильно не згодні з концепцією мирного життя”, — прокоментували інцидент співробітники магазину.

*

Жителя Нефтекамського району Ставропілля Махмуда Ахмєдова оштрафували на 30 тисяч рублів через аватарку у профілі у WhatsApp. Суд вирішив, що пацифістське зображення у профілі Ахмєдова та напис на ньому дискредитували армію Росії.

*

Невський районний суд Петербурга оштрафував на 30 тисяч рублів за статтею про дискредитацію армії Андрія Макєдонова через напис “Ні війні” на дошці оголошень у під’їзді.

*

У Волгоградській області суд оштрафував за статтею про розпалювання ненависти чи ворожнечі 20-річну блогерку Тусю (Наталью Зємлянухіну) через опубліковані у телеграм-каналі скриншоти листування з її подругою з України.

Стіна Цоя у Москві

Стіна Цоя у Москві

*

Міський суд П’ятигорська оштрафував за статтею про дискредитацію армії доцентку кафедри інформаційно-комунікаційних технологій, математики та інформаційної безпеки П’ятигорського державного університету Олену Кабакову. Під час занять вона показала фотографію своїх родичів, які живуть в Україні, та зачепила тему війни у розмові зі студентом, вітчима якого мобілізували. На сайті суду наводяться фрази Кабакової: “Нащо їхати в Україну вбивати мирних жителів, якщо я тут, можна стріляти в мене”; “Краще б він відсидів 10 років за ухилення від мобілізації, ніж їхати вбивати мирних громадян”.
*

Адміністративну справу проти жителя Владикавказу Дмитра Боєва порушили через пост у “Однокласниках”. У ньому, на думку суду, він порівняв літеру Z із символікою Третього Рейху. У лютому Боєва вже оштрафували.

*

У Тульській області суд оштрафував загалом на 41 500 рублів (2,6 мінімальної зарплати) місцеву мешканку Ірину Тєрєхову через коментарі в “Однокласниках” (“дискредитація армії”).

*

На депутата Івановської обласної думи від КПРФ Володимира Любимова склали протокол за статтею про дискредитацію армії через пост у “ВКонтактє” з зображенням російського прапора та написом “могілізація чоловіків, овдовізація жінок, осиротизація дітей”.

*

В аеропорту Внуково в зоні посадки затримали режисера та викладача кіношколи Артура Аристакисяна. Поліцейські увели чоловіка, забрали особисті речі та телефон, після чого зв’язок з Артуром припинився. Нещодавно було опубліковано декілька постів про Міжнародний московський університет (ММУ), в якому Артур також викладає. Керівництво та викладачів університету звинувачують у пропаганді “непатріотизму”. За відсутності Аристакисяна поліціянти спробували проникнути до його квартири.

Московський ліфт

Московський ліфт

Право не вбивати

20 російських воєнних 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флота написали рапорти про звільнення з міркувань совісті, але отримали відмови.

*

Військовий лікар Деніс Васильєв із Мурманської області (лейтенант медичної служби) відмовився їхати в Україну та зазнав кримінального переслідування за відмову від участі у військових діях (від 2 до 3 років позбавлення волі).

*

Євген Любовенко, свідомий відмовник та ветеринарний лікар з Санкт-Петербурга, розповів, як захистився від мобілізації, подавши заяву на альтернативну службу, але був звільнений з роботи.

Акції “спрямованої” дії

У Новосибірську підпалили пункт збору допомоги для мобілізованих.

*

Мобілізований погрожував підірвати гранату у військкоматі в Домодєдово. Граната виявилася муляжем.

*

Мешканка Анапи намагалася підпалити відділ банку з криками “Слава ЗСУ”. Жінку затримано, на неї склали протокол за дрібне хуліганство.

*

В місті Артьом Приморського краю на авіабазі партизани спалили бойовий літак Су-27.

*

У Бурятії невідомі пошкодили залізну дорогу.

Плакат у парку в місті Іваново

Плакат у парку в місті Іваново


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное СопротивлениеВесна, Активатика й інших.

 Поділитися