MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Великодній спротив тоталітаризму. Дайджест російських протестів

24.04.2023   
Наші інформ.
На Великдень антивоєнні активісти в Іваново повісили синьо-жовті стрічки та писанки на дерево біля Олександро-Невської каплиці. Тим часом за підпали військкоматів в Росії судять підлітків, музикантів, літню жінку.

Українські великодні стрічки та писанки у російському місті Іванов

Українські великодні стрічки та писанки у російському місті Іванов

Великодній антивоєнний протест

На Великдень антивоєнні активісти в Іваново повісили синьо-жовті стрічки та писанки на дерево біля Олександро-Невської каплиці. Неподалік каплиці розташовано уряд Іванівської області. Серед стрічок у кольорах українського прапора висять зелені стрічки та білі стрічки з написами “мир” та “свобода”.

*

На колишню московську муніципальну депутатку Анастасію Брюханову порушили кримінальну справу про “фейки”. Приводом стало грудневе відео, де Брюханова розповідала про воєнні злочини у Бучі. Їй загрожує до 15 років ув’язнення.

Анастасія Брюханова, фото з відкритих джерел

Анастасія Брюханова, фото з відкритих джерел

*

5 квітня мешканку Москви оштрафували за “дискредитацію” російської армії. За тиждень до цього вона почала суперечку в кав’ярні з чоловіком, який агресивно висловився про українців. Він записав частину розмови на диктофон у телефоні, після чого викликав поліцію.

*

Журналіста RusNews та автора телеграм-каналу “Честное Королёвское!” Романа Іванова ув’язнили до 10 червня. Проти нього порушили одразу три кримінальні справи про “фейки” щодо російської армії. Приводом стали пости в телеграм-каналі.

Роман Іванов, фото: ОВД-инфо

Роман Іванов, фото: ОВД-инфо

*

У Хабаровську 11 квітня ФСБ затримала “за держзраду” чоловіка, який, за версією силовиків, переказував гроші українській армії. Раніше силовики відзвітували про затримання сахалінця, звинуваченого у спробі виїхати воювати на боці ЗСУ.

*

У Краснодарі на прохання керівника регіонального відділення руху “Царгород” (православний консервативний рух) Микити Ізюмова скасовано виступ гурту Shortparis 18 квітня. Він звернувся з проханням заборонити концерт, оскільки, на його думку, група висловилася проти війни, а її соліст Микола Комягін висловив підтримку президенту Володимиру Зеленському та брав участь у антивоєнному мітингу у Санкт-Петербурзі.

Тривають переслідування родини Москальових

Олексія Москальова — батька дівчинки, яка намалювала антивоєнний малюнок, екстрадували до Росії з Білорусі. Раніше Москальов втік у Росії з-під домашнього арешту, але його затримали в Мінську. Втім, відтоді про його місцеперебування нічого не відомо. Машу Москальову передали матері.

Олексій Москальов, фото: СОТА

Олексій Москальов, фото: СОТА

Під час концерту в Москві соліст гурту “Наїв” Олександр “Чача” Іванов вийшов на сцену у футболці з написом “Маша Москальова” та розповів слухачам про переслідування родини школярки. “Друзі… жахніться з того, що сталося з Машею та її родиною за малюнок, який вона намалювала на уроці малювання”, — сказав зі сцени музикант. Зал у відповідь почав аплодувати та скандувати: “Х** війні!”

Олександр Чача Іванов

Олександр "Чача" Іванов

Підпали військкоматів

Музикантів із міста Бакал (Челябінська область) Олексія Нурієва та Романа Насрієва засудили до 19 років позбавлення волі. За версією слідства, вони кинули кілька коктейлів Молотова у вікно міської адміністрації, де знаходився військово-обліковий стіл. Під час підпалу ніхто не постраждав. У суді Роман заявив, що своїм вчинком хотів висловити протест проти війни в Україні та мобілізації. Раніше Нурієв працював у МНС, а Насрієв — у позавідомчій охороні Росгвардії.

*

Одинадцятикласницю з Казані Аделю засудили до двох років умовного терміну за спробу підпалу військкомату. Свої дії дівчина пояснювала протестом проти війни в Україні та мобілізації.

*

У республіці Комі 61-річну жінку затримали за спробу підпалу військкомату. Вона кинула у військкомат два коктейлі Молотова, її помітив і затримав черговий поліціянт. Пожежі не сталося. Щодо жінки збираються порушити кримінальну справу за статтею про терористичний акт (від 10 до 15 років в’язниці).

*

Жителя Шуї (Іванівська область) Дмитра Ляміна засудили до восьми років колонії за спробу підпалити військкомат, а також призначили примусове психіатричне лікування в колонії. За версією слідства, у березні 2022 року Лямін кинув у вікно військкомату коктейль Молотова; пожежа не завдала будівлі істотних збитків, ніхто не постраждав. Ламіна затримали наступного дня.

Антивоєнний настінний протест

Московський активіст Микола Корольов звернувся до МВС РФ з вимогою провести перевірку за фактом зафарбовування графіті із зображенням Ісуса Христа у Петербурзі. Корольов вважає, що знищення зображення Христа одночасно зі святкуванням християнами Вербного воскресіння — це образа почуттів вірян, і наголосив, що звернення у “скріпному” (провладному) стилі написав спеціально.

Графіті у Санкт-Петербурзі, фото з інстаграму художника vano_bogomaz

Графіті у Санкт-Петербурзі, фото з інстаграму художника vano_bogomaz
*

У місті Тихвін Ленінградської області невідомі активісти розклеїли “голубів миру”.

Голуб із написом Ні війні на пам’ятнику ленінградцям, убитим у жовтні 1941 року, фото: Активатика

Голуб із написом "Ні війні" на пам’ятнику ленінградцям, убитим у жовтні 1941 року, фото: Активатика

*

У Санкт-Петербурзі до Дня космонавтики з’явилася нова робота від артгрупи “Явь”. Напис на плакаті: “Чому ми відправляємо ракети не туди?”.

Непомітний опір в інтернеті

Правозахисниця Ірина Яценко звернула увагу на непомітний протест програмістів на держслужбі, про що написала у своєму фейсбуці:

“Думаю, тепер можу про це написати. Бо більше цього нема. У московських судах працюють (а може, вже ні) програмісти-пацифісти. Під час пошуку справ за 207.3 загальне посилання донедавна виглядало ось так ????????, з хештегом наприкінці #makeartnotwar. Зараз хештегу немає, але посилання все ще працює, переконайтеся самі.

І якби ви знали, як же мені гріє серце думка про цього невідомого мені програміста, який додав хештег #makeartnotwar до посилань на найбільш людожерські кримінальні справи путінської Росії. Сподіваюся, у нього чи в неї все гаразд”.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Феминистское Антивоенное Сопротивление, Весна, Активатика й інших.

 Поділитися